wiem jakich okien nie zamawiać tzn w jakiej firmie

Tutaj możemy zadać takie pytania: Jakie okna pcv wybrać? Jakie okna pcv kupić? Ogólne dyskusje na temat wyboru okien pcv do domu lub mieszkania i nie tylko. Doradztwo na temat producentów okien pcv i profili okiennych.

wiem jakich okien nie zamawiać tzn w jakiej firmie

Postautor: paweł >   30 wrz 2012, 11:58

Zamówiłem okna w firmie Kobi filia działająca w Leżajsku .Przy zamówieniu przedstawiciel jest bardzo miły obiecuje złote góry tzn szybki termin wspaniałe okna ,jednak rzeczywistość jest inna okna są tylko z dwu tygodniowym opuznieniem i na dodatek okno balkonowe uszkodzone .A najlepsze jest to że firma montażowa montuje to okno jak by było nie uszkodzone,i przychodzi bezczelnie po pieniądze.Tak że ostrzegam wszystkich którzy mają zamiar zamawiać okna aby nie robiły tego w firmie kobi, bo to są oszuści .
Awatar użytkownika
paweł
 

Re: wiem jakich okien nie zamawiać tzn w jakiej firmie

Postautor: paweł >   17 paź 2012, 20:30

Ciąg dalszy moich przejść z firmą Kobi .Firma montażowa przywozi okna na wymianę okazuje się że dalej są uszkodzone,jednak tym razem nie montują od razu pokazują uszkodzenie .Pewnie przeczytali mój wpis i czegoś się nauczyli.Nie mam słów do tej firmy sam nie wiem czy się śmiać czy płakać bez nadzieja.Najchętniej bym zwiną kasę i zmienił firmę ale pewnie nie da rady,tak sobie myślę czy nie trzeba zacząć składać na nowe okna,bo te dłużej jak do końca gwarancji nie będą działały.Szkoda że Brugmann S.A daje swoje profile takim partaczom,bo są nawet ładne.
Awatar użytkownika
paweł
 

Re: wiem jakich okien nie zamawiać tzn w jakiej firmie

Postautor: paweł >   07 lis 2012, 18:45

Następny dowód żeby nie robić zakupów w firmie Kobi z leżajska mieszczącej się na ulicy Mickiewicza.Razem z oknami zamówiłem drzwi garażowe otwierane za pomocą silnika ,z dostawą firma wywiązała się znakomicie chcieli montować nawet przed czasem problem jest w tym że zamontowali drzwi i było by wszystko oky tylko że pracują jak sieczkarnia . Dzwoniłem do sprzedawcy z prozbą o usunięcie wady czekam już dwa tygodnie i cisza.Jednym słowem chcesz kupić Bubel jedz do Kobi .A co do okien to po dwóch miesiącach zostały wymienione niby bez wady ,zima się zbliża to zobaczę.Ze strony firmy Kobi nie usłyszałem słowa przepraszam,nie wspomnę o jakiejś rekompensacie.Tylko pretensje usłyszałem że na mało uczęszczanym forum opis zrobiłem. Reklama Firma Kobi gó... robi
Awatar użytkownika
paweł
 

Re: wiem jakich okien nie zamawiać tzn w jakiej firmie

Postautor: widewiev >   22 lis 2012, 19:34

czy można poruszyć również tematy firm z innych województw?
Awatar użytkownika
widewiev
Bywalec
 
Posty: 35
Rejestracja: 21 lis 2012, 21:02

Re: wiem jakich okien nie zamawiać tzn w jakiej firmie

Postautor: wojas >   06 gru 2012, 13:29

A co to znaczy to OKY
Awatar użytkownika
wojas
 

Re: wiem jakich okien nie zamawiać tzn w jakiej firmie

Postautor: paweł >   09 gru 2012, 9:11

Fajnie że ktoś czyta forum z uwagom.Forumowiczu wojas zjadłem literkę oky czyli okay z angielskiego znaczy w porządku, dobrze,ale z drugiej strony patrzeć trzysta osób się domyśliło a pan pani nie :?: Zastanawiam się czy to pan nie montował tej bramy i czy wie pan co to znaczy pion ,poziom i przekątna .Wracając do bram dzwoniłem z reklamacjom do firmy kobi przedstawiciel firmy pan Jacek T o ile dobrze pamiętam po usłyszeniu że mam nadal problem z tą bramą ,stwierdził że brama pracuje prawidłowo ,nawet jej nie widział odpowiedz na miejscu poinformował mnie że jak mam problem to żebym poszedł do sądu .Zastanawiam się czy czas gwarancji już mi się skończył :?: Podsumowując firma kobi zajmuje się nie tylko sprzedażom bubla tzn. okien i bram ale także doradza prawnie.Innymi słowy zawinąć kasę i wysłać klienta do sądu niech sobie klient pospaceruje po sądach to nie będzie nam dupy zawracał.Pozdrawiam i nie zachęcam do kupowania w firmie Kobi bo firma kobi w chu.. każdego zrobi.Powodzenia
Awatar użytkownika
paweł
 

Re: wiem jakich okien nie zamawiać tzn w jakiej firmie

Postautor: Mikołaj Leżajsk >   10 gru 2012, 20:03

uwagom,reklamacjom,sprzedażom,opuznieniem, prozbą - ukłony z języka polskiego i ortografii
uwagą, reklamacją,sprzedażą, opóźnieniem,prośbą . Ciekawe jak teraz Pan Paweł wytłumaczy takie błędy,pewnie biorą się z jakiegoś nowego języka którego nikt nie zna. Pozdrawiam Św. Mikołaj.
Awatar użytkownika
Mikołaj Leżajsk
 

Re: wiem jakich okien nie zamawiać tzn w jakiej firmie

Postautor: shagggy >   04 sty 2013, 13:06

Polska mowa - trudna mowa. Ale za merytoryczną treść dzięki. Też bym sobie życzył, żeby pojawiły się opinie o producentach z innych regionów kraju.
Awatar użytkownika
shagggy
Bywalec
 
Posty: 10
Rejestracja: 04 sty 2013, 12:54

Re: wiem jakich okien nie zamawiać tzn w jakiej firmie

Postautor: Doka >   04 sty 2013, 18:40

Nie wiem jaki sens jest takich dyskusji, szczególnie na takim forum, gdzie każdy może bezimiennie zdeskredytować firmę, która nawet o tym nie wie. Powinien to ktoś moderować imo.
Awatar użytkownika
Doka
Bywalec
 
Posty: 33
Rejestracja: 20 lis 2012, 22:29

Re: wiem jakich okien nie zamawiać tzn w jakiej firmie

Postautor: Technix >   08 sty 2013, 8:31

Tylko na czym taka moderacja miałaby polegać? Jak ktoś pisze, że taka czy inna firma zrobiła coś nie tak, to teoretycznie taki moderator musiałby zweryfikować prawdziwość tej opinii i na tej podstawie zostawić lub usunąć wpis. Nie czarujmy się - średnio to wykonalne. Najlepiej kierować się opiniami z kilku forów, a jeszcze lepiej wybierać te firmy, które polecą Ci znajomi.
Awatar użytkownika
Technix
Bywalec
 
Posty: 37
Rejestracja: 08 sty 2013, 8:00

Re: wiem jakich okien nie zamawiać tzn w jakiej firmie

Postautor: sammik >   29 wrz 2014, 7:55

Nigdy nie zamówiłbym okien w całkowicie nieznanej firmie. Moim zdaniem to inwestycja na długie lata, dlatego nie powinniśmy ryzykować.
Awatar użytkownika
sammik
Początkujący Okniarz
 
Posty: 5
Rejestracja: 26 wrz 2014, 8:55

Re: wiem jakich okien nie zamawiać tzn w jakiej firmie

Postautor: rozenekW >   03 lut 2015, 14:23

Ciekaw jestem, kto dziś zamawia okna w przypadkowo napotkanej firmie, albo takiej, która nie ma nawet strony internetowej. To trzeba rozumu po prostu nie mieć. Najpierw trzeba sobie o oknach poczytać, potem popytać znajomych – okna to chodliwy temat przecież jest.
Awatar użytkownika
rozenekW
Początkujący Okniarz
 
Posty: 3
Rejestracja: 21 sty 2015, 22:18

Re: wiem jakich okien nie zamawiać tzn w jakiej firmie

Postautor: katarzyna64 >   27 kwie 2015, 20:06

rozenekW pisze:Ciekaw jestem, kto dziś zamawia okna w przypadkowo napotkanej firmie, albo takiej, która nie ma nawet strony internetowej. To trzeba rozumu po prostu nie mieć. Najpierw trzeba sobie o oknach poczytać, potem popytać znajomych – okna to chodliwy temat przecież jest.

OKNOPLAST-Koniecznie przeczytaj !!!

Witam wszystkich forumowiczów.
Wiem że decyzja o wybraniu firmy od której zakupimy okna jest jedną z ważniejszych w momencie powstawania domu , chciała bym więc odradzić zakup okien z firmy Oknoplast i przestrzec przed współpraca z jej " Partnerami Handlowymi"

Wszystko pięknie ślicznie do momentu złożenia zamówienia i wpłaty pieniędzy.Jeśli jak w moim przypadku dociera nie to co zamawialiśmy i nie ma winnego czy źle wykonano okno w Oknoplaście (wartość z montażem prawie 6 tys zł) czy źle złożył zamówienie Partner Handlowy, krótko mówiąc zaczynają się przepychanki na linii Oknoplast - Partner Handlowy , firma rozwiązuje z Partnerem umowę o współpracy i po kłopocie .
Oknoplast nie ponosi odpowiedzialności za swoich Partnerow Handlowych i jak mnie poinformował w grudniu 2014 r. po sześciu miesiącach od złożenia prze zemnie zamówienia Pan Marek Ilkiewicz kierownik regionalny, umowy Oknoplast - Partner Handlowy są tak skonstruowane , że w razie sporów cywilnoprawnych Oknoplast za nic nie odpowiada a inwestor zostaje sam w pogoni za nie istniejącym już zazwyczaj Partnerem Handlowym.
Wkrótce Oknoplast podejmuje współpracę w regionie z nowym Partnerem Handlowym jak w moim przypadku firmę Gemi i kierownika salonu Pana Rafała Balcerka zastąpiła firma Marex pozostał ten sam budynek i nawet nie zmieniono pracownika salonu Pani Adrianna Szubert nadal realizuje pod szyldem Marex nowe zamowienia dla Oknoplastu.W razie ponownych problemów Oknoplast w każdej chwili może odstąpić od współpracy z nowym Partnerem i tak to się kręci.

Hasła które Oknoplast zamieszcza na swojej stronie reklamowej nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

1.- "Przeszkolenie klienta w zakresie użytkowania produktu jego funkcji i konserwacji oraz zapoznanie z prawami wynikającymi z karty gwarancyjnej". -W czerwcu ubiegłego roku dokonałam całej wpłaty tj. 29 tys zł na wskazane na zamówieniu konto. Do dzisiaj pomimo reklamacji nikt z salonu ani Oknoplastu nie pojawił się na budowie. Do dzisiaj pomimo dopominania się nie otrzymałam faktury zakupu ani protokołu odbioru.

2.-"Profesjonalny pomiar oraz fachowe doradztwo w zakresie zastosowania optymalnych rozwiązań". -Pomimo dokonanego osobiście pomiaru przez kierownika salonu Pana Rafała Balcerka i zapewnień jego i pracownika salonu Pani Adrianny Szubert o uzgodnieniach z technologami Oknoplastu okno (wyjście do ogrodu zimowego) źle wykonano , do dziś nie ma winnego.

3.-"W każdym punkcie sprzedażowym klient może liczyć na profesjonalną obsługę która chętnie służy doradztwem na każdym etapie inwestycji i zapewnia kompleksową opiekę po sprzedażową gwarancję i serwis". - Doradztwo i rozmowy owszem ale do momentu wpłaty . Dostajesz okna i jeśli coś jest nie tak dowiadujesz się że na tym etapie inwestycji Oknoplast rozwiązał umowę z twoim Partnerem Handlowym.

W kwietniu tego roku nowy Kierownik Regionu Sprzedaży Pani Małgorzata Leończyk przedstawiła mi nową ofertę Oknoplastu.
Firma wykona okno " po kosztach " warunkiem jest jednak dokonanie po raz drugi pełnej wpłaty za okno i oczywiście skontaktowanie się z nowym Partnerem Handlowym w którym pracuje nadal osoba która realizowała moje poprzednie zamówienie Pani Adrianna Szubert - tego nie będę komentować ........
A tak nawiasem to ciekawe jakie są te koszta ? skoro gdzie indziej wyceniono mi to okno w tym samym systemie podnoszono przesuwnym taniej i nie "po kosztach ".
To tyle jeśli chodzi o Oknoplast i jego Partnerów Handlowych.
Nie wątpię , że znajdą się osoby które skwitują moje słowa -" W każdym stadzie znajdzie się czarna owca".Tak zgadzam się
ale wtedy eliminuję się ją i naprawia wyrządzone przez nią szkody a nie jak w moim przypadku zostawia klienta z otworem 300 cm X 250 cm przez całą zimę i oknem ważącym 300 kg przed posesją.
Nie jestem pierwszą osobą w ten sposób oszukaną , niestety dowiedziałam się o tym po czasie. Mam nadzieję że informacje które zamieściłam skutecznie przekonają nie zdecydowanych inwestorów aby nie kupować okien z Oknoplastu i nie marnować czasu na rozmowy z Partnerami Handlowymi tej firmy.
Katarzyna z Wielkopolski.
Awatar użytkownika
katarzyna64
Początkujący Okniarz
 
Posty: 3
Rejestracja: 27 kwie 2015, 19:33

Re: wiem jakich okien nie zamawiać tzn w jakiej firmie

Postautor: siwy >   30 wrz 2016, 20:16

witam! stanowczo nie polecam firmy Roken. okna bardzo słabej jakości, o reklamację nie można się doprosić, dzwonię juz parę miesięcy i nic, dzwoniłem też do prezesa i on tez olewa. Ludzie nie kupujcie tego gówna bo będziecie sobie w brodę pluć tak jak ja teraz
Awatar użytkownika
siwy
 

Re: wiem jakich okien nie zamawiać tzn w jakiej firmie

Postautor: Andrzejek40 >   02 cze 2017, 13:51

My mieliśmy taki sam problem, ale głównie chodziło o okna w Koszalinie, tutaj nam trochę pomogli http://www.hnbudownictwo.pl/viewtopic.p ... f45b9bdf76, ale ogólnie gdyby człowiek nie zapytał drugiej osoby do tej pory nie wiedziałby skąd w takiej skromnej miejscowości wziąć okna...
Nasz wybór padł na okna energooszczędne i myślę, że będziemy z nich zadowoleni.
Zapraszam też na moją stronę :)
Awatar użytkownika
Andrzejek40
Bywalec
 
Posty: 43
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:48

Re: wiem jakich okien nie zamawiać tzn w jakiej firmie

Postautor: kaminski >   30 cze 2017, 14:40

siwy pisze:witam! stanowczo nie polecam firmy Roken. okna bardzo słabej jakości, o reklamację nie można się doprosić, dzwonię juz parę miesięcy i nic, dzwoniłem też do prezesa i on tez olewa. Ludzie nie kupujcie tego gówna bo będziecie sobie w brodę pluć tak jak ja teraz


Nie chcę bronić tej firmy. Ale w przypadku okien istotną rolę odgrywa dobry montaż. Napisanie jaki masz dokładnie problem pomogłoby zdiagnozować czy to produkt jest wadliwy, czy może reklamacja powinna został złożona na monterów. Oczywiście nie wiem jaka jest przyczyna, ale sam tego nie napisałeś.
Awatar użytkownika
kaminski
Bywalec
 
Posty: 10
Rejestracja: 31 paź 2016, 16:55

Re: wiem jakich okien nie zamawiać tzn w jakiej firmie

Postautor: Limitless >   26 wrz 2017, 11:34

Wiadome, okna to jedno, ale wypadałoby je odpowiednio dobrze zamontować.
Awatar użytkownika
Limitless
Początkujący Okniarz
 
Posty: 9
Rejestracja: 26 wrz 2017, 11:20


Wróć do Jakie okna PCV kupić? Jakie okna PCV wybrać?

 


  • Powiązane tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości