Dom inteligentny

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone
Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Dom inteligentny

Re: Dom inteligentny

Post autor: Marcinek23 » 17 cze 2022, 18:28

Jaki jest koszt wybudowania takiego domu?

Re: Dom inteligentny

Post autor: womovaj268 » 01 cze 2022, 5:10

No niestety budawa inteligentnego domu jest kosztowna

Re: Dom inteligentny

Post autor: Karolinna88 » 31 maja 2022, 18:59

To bardzo ważne, aby czuć się we własnym domu bezpiecznie. Mnie poczucie bezpieczeństwa zapewnia solidny system alarmowy zamontowany przez firmę https://fortsystem.pl/system-alarmowy-sswin/. Takie rozwiązanie skutecznie chroni mój dobytek przez intruzami.

Re: Dom inteligentny

Post autor: corni33 » 26 maja 2022, 7:46

Jakoś nie znam się na tym wszystkim, co mąż mi kupił, więc proszę o pomoc. Potrzebny nam będzie klej do ceramiki, coś tam mieliśmy do ogarnięcia. I czytałam trochę o tym i wychodzi na to, że w sumie takie https://ataszek.pl/90-kleje-poliuretanow kleje powinny pasować. Zgodzicie się ze mną? Czy macie jakieś inne odczucia? Chętnie o tym poczytam, bo się w ogóle na tym nie znam.

Re: Dom inteligentny

Post autor: osebers22 » 24 maja 2022, 11:02

Jesteście w trakcie budowy domu? Już na samym początku warto sprawdzić szczelność hydrauliki. Polecam Wam naprawa kanalizacji , jest to firma zajmująca się wszelkiego rodzaju usługami związanymi z rurami. Odpowiedzi na wszelkie pytania znajdziecie na stronie.

Re: Dom inteligentny

Post autor: Damiankr » 16 maja 2022, 11:21

1. Przy obecnych cenach okablowania nie ma ekonomicznego sensu robić instalacji tak, żeby 'można było przejść na inne rozwiązania'. Loxone czy KNX funkcjonują na okablowaniu BUS 2x2x0,8 w topologii drzewa i tak to funkcjonowało, funkcjonuje i funkcjonować będzie.
2. Warto rozważyć oświetlenie w formule zarządzalnej tj. DALI / DMX512, z rozproszeniem elementów wykonawczych, bo koszty okablowania i przekaźników w tablicy potrafią na chwilę obecną być te same co współczesnych rozwiązań. Dodam, że przez nowe dyrektywy kompatybilności elektromagnetycznej za moment umrą śmiercią naturalną dimmery triakowe.
3. Sugeruję zainteresować się KNX trochę bardziej niż bezkrytycznie przyjmować, że jest najdroższy. Często wychodząc z takiego założenia robimy sobie krzywdę, rezygnując niepotrzebnie z jednego z najbardziej elastycznych rozwiązań na rynku. Zwłaszcza, że tak jak wspomniałem wyżej - okablowanie coraz więcej waży finansowo. Stąd dostępność modułów rozproszonych, tzw dopuszkowych, zaczyna mieć znowu znaczenie. Bardzo fajną robotę robi Loxone, który już od dłuższego czasu mocno kieruje uwagę instalatorów swojego systemu na możliwie jak największe rozpraszanie elementów wykonawczych i odchodzenie od przesadnie rozbudowanych rozdzielnic.
https://www.sabur.com.pl/nasza-oferta/o ... rolmaestro

W tej firmie powinni Ci dobrać odpowiednie rozwiazanie.

Dom inteligentny

Post autor: sten » 16 maja 2022, 6:41

Inteligentny dom wstępnie potrzebuje do oświetlenia, pieca CO i ogrzewania, klimatyzacji, podlewania ogrodu, alarmu, czujniki otwierania okien i ewentualnie zalewania, kino domowe i tv niekoniecznie ale tez do rozważenia. Docelowo nie chce się na nic zamykać wiec na przyszłość chce mieć gotowe okablowanie pod inne rozwiązania. Głównie zainteresowały mnie systemy loxone i grenton, ale jestem tu żeby poczytać, wysłuchać ewentualnych rad doświadczeń i opinii z góry.

Na górę