Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?

Jaka pianka do montażu okien? Jakie kotwy? Jakie materiały montażowe? Dowiesz się wszystkiego tutaj.

Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?

Postautor: kow >   10 lip 2018, 8:29

Jak wam się wydaje, która opcja będzie lepsza? Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna w nowo budowanym domu? Czy ktoś już to może wcześniej przerabiał i byłby w stanie podpowiedzieć co i jak?
Awatar użytkownika
kow
Ekspert

Re: Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?

Postautor: emte >   13 lip 2018, 7:21

Należy też zaznaczyć, że wbrew pozorom koszta wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej są bardzo podobne. Likwidacja komina do wentylacji grawitacyjnej, likwidacja kotłowni, to wszystko sprawia, że oszczędzamy sporo pieniędzy, które można przeznaczyć na WM. A dodać należy, ze za około 20tys zł, możemy mieć naprawdę dobrą WM z bajerami itd.
Proponuję policzyć sobie ile to sumarycznie będzie kosztowało, te wszystkie rurki, rozdzielacze itd i podjąć na tej podstawie decyzję.
Awatar użytkownika
emte
Ekspert

Postautor: TomaszN >   03 sie 2018, 11:44

Niezależnie od wybranej opcji, warto zasugerować się jakością oferowaną przez producenta, a w tym aspekcie najlepszy sprzęt możesz znaleźć choćby w http://ozepro.pl/
Awatar użytkownika
TomaszN
Początkujący Okniarz

Postautor: monica >   04 lis 2019, 17:05

Nie znam się na takich kwestiach, ale wiem wiem do kogo możecie. A mianowicie wiem, że firma http://solutconstruction.pl/montaz-wentylacji.html zna się dobrze na systemach wentylacyjnych. Oni zajmują się tworzeniem planów i montażem wentylacji.
Awatar użytkownika
monica

Wróć do Opinie o materiałach montażowych

• Powiązane tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post