Vetrex czy oknoplast

Na tym forum można porównywać ze sobą wielu producentów okien pcv i drewnianych.

Re: Vetrex czy oknoplast

Postautor: Dora >   28 kwie 2017, 19:25

Czu ktoś widział okna pixel w kolorze białym jak wyglądają ?
Byłam u trzech sprzedawców oknoplastu i wszędzie mieli tylko te ciemne antracytowe .
Awatar użytkownika
Dora
 

Re: Vetrex czy oknoplast

Postautor: trucker >   05 maja 2017, 14:20

Są białe. Widać to na przykład na zdjęciach, jak wpiszesz "pixel okno białe" w google: http://bfy.tw/Babx
Awatar użytkownika
trucker
 

Re: Vetrex czy oknoplast

Postautor: tom_bombadil >   08 maja 2017, 21:08

Moim zdaniem przydałoby się okno Pixel+. Takie 75-80mm z 3 uszczelką. A tak to właśnie dumam nad Pixel vs Kommerling 76 MD i wychodzi mi to drugie.
Awatar użytkownika
tom_bombadil
Początkujący Okniarz
 
Posty: 1
Rejestracja: 08 maja 2017, 21:05

Re: Vetrex czy oknoplast

Postautor: Gienek >   15 maja 2017, 20:41

Nie liczy się grubość profilu , nie liczy się też liczba uszczelek liczy się wsp Uw dla okna .Znam okna kanadyjskiej firmy z jedną uszczelką (jak większość okien drewnianych dj-68 )o grubości zaledwie 65 mm, a Uw dla okna referencyjnego mają na poziomie 0,8 Jak na nasze warunki wystarczające .
Awatar użytkownika
Gienek
 

Re: Vetrex czy oknoplast

Postautor: timberland >   18 maja 2017, 8:02

Wszystko się liczy... Uw nie jest jedynym parametrem okien... Zabuduj sobie otwor okienny styropianem będziesz miał UW 0,05...

Przeciez nawet najlepsze parametry przenikania ciepla zostaną utracony w momonecie gdy tylko pojawia się nieszczelności czy przedmuchy...

Okno jest elementem ruchomym wiec ma sluzyc do otwierania i zamykania, a co za tym idzie musi pozostawać szczelne po zamknieciu...

Nauczcie się rozrozniac szczelność od wspolczynnika przenikania ciepla UW. Dodatkowa uszczelka zwieksza szczelność i zmniejsza ryzyko rozszczelnienia w miare starzenia się konstrukcji...
Awatar użytkownika
timberland
 

Re: Vetrex czy oknoplast

Postautor: MarekZ. >   18 maja 2017, 11:16

Bardzo ważna jest w oknach energooszczędnych dodatkowa uszczelka pod pakietem szybowy czego brak jest w większości tanich profili jedynie udających profile energooszczędne Ta uszczelka polepsza szczelność okna i tworzy dodatkową komorę powietrzną co poprawia energooszczędność okna .Wiele firemek handlowych oferujących tańsze zamienniki markowych okien bagatelizują ten istotny fakt ponieważ nie mają dostępu do takich profili jak Winergetic Premium i Passiv Oknoplast standardowo wyposażone w takie uszczelki .
Obrazek
Awatar użytkownika
MarekZ.
 

Re: Vetrex czy oknoplast

Postautor: timberland >   19 maja 2017, 9:08

MarekZ. pisze:Bardzo ważna jest w oknach energooszczędnych dodatkowa uszczelka pod pakietem szybowy czego brak jest w większości tanich profili jedynie udających profile energooszczędne Ta uszczelka polepsza szczelność okna i tworzy dodatkową komorę powietrzną co poprawia energooszczędność okna .Wiele firemek handlowych oferujących tańsze zamienniki markowych okien bagatelizują ten istotny fakt ponieważ nie mają dostępu do takich profili jak Winergetic Premium i Passiv Oknoplast standardowo wyposażone w takie uszczelki .
Obrazek


Kolego sprzedawco proszę nie obrażać innych producentów nazywając ich firemkami i nie wciskać ludziom kitu marketingowego.

Uszczelka pod szybą nie jest bardzo ważna, a nawet odważę się powiedzieć jest to bezsensowne rozwiązanie!

Dlaczego?

Dlatego, że pod szybą i tak znajdują się podkładki szklarskie i to w wielu miejscach po obwodzie szyby, które kładzione sią na tą uszczelkę i dosłownie przygniatają ją w ten sposób, że nie może ona spełniać żadnej praktycznej funkcji. Może to być jedynie argument dla lemingów...

W ten sposób firma taka jak Oknoplast wyraża swój brak szacunku do klienta, starając się wciskać zbędne gadżety, które nie mają wpływu na parametry okna.

Jeśli to takie ważne i się mylę proszę wiec o badania?
Awatar użytkownika
timberland
 

Re: Vetrex czy oknoplast

Postautor: Asik >   19 maja 2017, 9:29

Mnie ta uszczelka się podoba i przekonuje .W oknach jakie mam w pracy właśnie w okolicy połączenia szyby z ramą wieje. Jak się przyłoży rękę wyraźnie to czuć .Kiedy będę zamawiać okna do domu zwrócę na to uwagę .Dzięki
Awatar użytkownika
Asik
 

Re: Vetrex czy oknoplast

Postautor: Timberland >   19 maja 2017, 22:35

Tak wygląda ta uszczelka w praktyce...
Uszczelka pod pakietem szybowym, która przyciśnięta jest podkładkami szklarskimi...
Takie podkładki są podstawą i nie się da bez nich ustawić geometrii szyby.
Łatwo dajesz się przekonać.... Ktoś jeszcze wierzy, że ta uszczelka coś uszczelnia?

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Timberland
 

Re: Vetrex czy oknoplast

Postautor: Bizon >   20 maja 2017, 17:03

Asik pisze:Mnie ta uszczelka się podoba i przekonuje .W oknach jakie mam w pracy właśnie w okolicy połączenia szyby z ramą wieje. Jak się przyłoży rękę wyraźnie to czuć .Kiedy będę zamawiać okna do domu zwrócę na to uwagę .Dzięki

Nie tylko Oknoplast ma dodatkową uszczelkę na podszybiu .Taką uszczelkę ma kilka firm na rynku choćby Brugman .Ale masz rację niezależnie od systemodawcy to b. dobre rozwiązanie mocno hejtowane w necie przez tych co nie posiadają tej technologi .Krytykować łatwo wprowadzić trudniej.
Awatar użytkownika
Bizon
 

Re: Vetrex czy oknoplast

Postautor: Timberland >   20 maja 2017, 18:31

Bizon pisze:
Asik pisze:.Krytykować łatwo wprowadzić trudniej.


A czy ja jestem producentem, że miałbym coś wprowadzać? Myślę, że to nie hetj. Podałem rzeczowy argument na który nikt nie jest w stanie rzeczowo odpowiedzieć. Podkładki szklarskie jak na widocznym zdjęciu przyciskają i odkształcają uszczelkę jak więc może być to skuteczne i dobre rozwiązanie?
Awatar użytkownika
Timberland
 

Re: Vetrex czy oknoplast

Postautor: Bizon >   22 maja 2017, 8:59

Uszczelka we wrębie szybowym jest wykonana z bardzo elastycznego tworzywa i doskonale wypełnia przestrzeń między samym profilem, a pakietem szyb Poprawiając parametry termoizolacyjne .Do wersji pasywnej okien używa się innego rodzaju przekładek, lub przed zabiciem listw wypełnia się niedoszczelnione miejsca silikonowym wypełniaczem. Jednak w normalnej wersji okien energooszczędnych uszczelka ta ma inne zadanie .Poprawia izolacyjność akustyczną ,oraz wodoszczelność .Przy dużych opadach deszczu połączonych z silnym wiatrem eliminuje zjawisko wtłaczania wody pod listwą przyszybową .Dzięki temu rozwiązaniu w strefach dużego obciążenia wiatrem IIa, IIb oraz III można zrobić skuteczne odwodnienie skrzydła (powszechnie stosowane jest tylko odwodnienie ościeżnicy ) Tak czy inaczej jeśli firma oferuje tę uszczelkę w standardzie bez dopłaty to korzyści dla klienta są oczywiste i jak to się mówi” darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby „
Awatar użytkownika
Bizon
 

Re: Vetrex czy oknoplast

Postautor: oknotest.pl >   22 maja 2017, 10:42

Bizon pisze:Uszczelka we wrębie szybowym jest wykonana z bardzo elastycznego tworzywa i doskonale wypełnia przestrzeń między samym profilem, a pakietem szyb Poprawiając parametry termoizolacyjne


Panie Bizonie, piszesz Pan bzdury!!! A jeśli nie są to bzdury, to proszę o podanie wyniku badań lub obliczeń, które wskazują na tę "poprawę parametrów termoizolacyjnych". Już się cieszę:-)

Bizon pisze:Jednak w normalnej wersji okien energooszczędnych uszczelka ta ma inne zadanie .Poprawia izolacyjność akustyczną ,oraz wodoszczelność .


Panie Bizonie to też bzdury!!! A jeśli nie są to bzdury, to proszę o padanie wyników badań akustycznych i wodoszczelności, które pokażą, że to nie są bzdury. Moja uciecha wzrasta!:-)

Bizon pisze:Dzięki temu rozwiązaniu w strefach dużego obciążenia wiatrem IIa, IIb oraz III


Panie Bizonie, to też bzdura. Nowy podział Polski na strefy obciążenia wiatrem znajdzie Pan Bizon w EN 1991-4. Teraz to już płaczę:-)

Bizon pisze:Tak czy inaczej jeśli firma oferuje tę uszczelkę w standardzie bez dopłaty to korzyści dla klienta są oczywiste


Wymiernych korzyści dla nabywcy z tytułu istnienia tej uszczelki nie ma żadnych, podobnie jak dowodów na te korzyści.

Bizon pisze: i jak to się mówi” darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby „


A koniom, szczególnie niektórym w zęby zaglądać można i należy, ot tak dla zdrowia konia i stajni, z której koń pochodzi.
Awatar użytkownika
oknotest.pl
Bywalec
 
Posty: 44
Rejestracja: 11 maja 2012, 20:24

Re: Vetrex czy oknoplast

Postautor: Gość >   22 maja 2017, 11:52

Czytając to można dojść do wniosku aby poprosić o badania konkurencji co wykażą ,że ta uszczelka nic niezmienia .
Awatar użytkownika
Gość
 

Re: Vetrex czy oknoplast

Postautor: oknotest.pl >   22 maja 2017, 15:54

Gość pisze:Czytając to można dojść do wniosku aby poprosić o badania konkurencji co wykażą ,że ta uszczelka nic niezmienia .


Konkurencja i konkurenci nie mają tu żadnego znaczenia. Jeżeli sprzedawca okien twierdzi, że zastosowanie jakiegoś elementu konstrukcyjnego korzystnie zmienia poziom określonych właściwości użytkowych okna, to musi mieć na to nieco inne dowody niż własne słowa. Najprościej przedstawić wyniki badań tej samej konstrukcji okiennej bez "elementu" oraz z "elementem" i na tej podstawie wykazać ewentualne korzyści. Pan Bizon niczgo nie przedstawia, porykuje tylko, jak to bizony mają w zwyczaju. Sensu w tym tyle, co tych korzyści dla nabywcy:-)
Awatar użytkownika
oknotest.pl
Bywalec
 
Posty: 44
Rejestracja: 11 maja 2012, 20:24

Re: Vetrex czy oknoplast

Postautor: Timberland >   22 maja 2017, 21:09

Mam wrażenie, że to jedna i ta sama osoba uporczywie reklamująca Oknoplast. Panowie dla klarowności dyskusji darujmy sobie epitety ad personam i skupmy się na porównaniu produktów jak w temacie. Szkoda zepsuć dyskusję, które się fajnie rozwija. Pojawiło się bowiem oprócz reklamowych plakatów kilka merytorycznych zagadnień.

Co do uszczelek jest jeszcze jedna rzecz, która powoduje moim zdaniem wyższość okna Vetrex V90 nad Oknoplast Winergetikiem Premium.

W oknie Oknoplastu uszczelka środkowa przyczepiona jest do ramy okiennej. Kształt profilu ramy powoduje, że dystans pomiędzy ramą a skrzydłem (po zamknięciu) jest dość duży, przez co uszczelka w przekroju jest wydłużona i nawet po zamknięciu nie doszczelnia tak dobrze okna jak okno Vetrex V90, w którym profil ramy od wewnątrz został wyprofilowany w ten sposób by stwarzać solidne podparcie dla uszczelki środkowej. Ta natomiast została przytwierdzona nie na ramie okiennej a na skrzydle.

Żeby lepiej to zobrazować wklejam grafikę.
Obrazek

Jeśli już poruszyliśmy temat wyposażenia standardowego.

Okno Vetrex wyposażone jest w standardzie czyli bez dopłaty w stopniowany uchył oraz rozwarcie ale co najważniejsze w schowane zawiasy o zwiększonej odporności na obciążenie (do 150 kg)
a wygląda to tak:
Obrazek
Obrazek

Standardowy pakiety szyboy w Oknie V90 to pakiet szybowy składający się z 3 szyb o grubości 4 mm
Winergetic standardowo wyposażony jest natomiast w szyby 4xglass składający się z 3 szyb o grubości 4mm x 3mm x 3mm

Co Oknoplast argumentuje odciążeniem konstrukcji... (co ja odczytuję, że musi to robić bo ma słabsze zawiasy)

Chcąc odwrócić kota ogonem mój oponent przyrównywał Vetrex do Drutexu... co jest totalną bzdurą...

Drutex nie ma w ofercie okna porównywalnego z Vetrex V90... ma natomiast okno niemal identyczne jak Winergetic Premium, które nazywa się Iglo Energy.

Nie mam tu zamiaru umiejszać Oknoplastowi, ponieważ Drutex produkuję typową masówkę i nie posiada badań renomowanych instytutów badawczych. Natomiast sztandardowe okno Drutex przypomina bardziej Winergetica Premium (najlepsze okno oknoplastu) aniżeli jakikolwiek produkt Vetrex.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Timberland
 

Re: Vetrex czy oknoplast

Postautor: MarekW >   23 maja 2017, 8:53

Okna V90 to okno na standardowej vece alphaline 90 jak i okna v82 to taż standardowa Veka softline 82 .Vetrex jak na bardzo popularny profil żąda bardzo wysokiej ceny Widać Francuzi chcą jak najszybciej odkuć się po zakupie tej firmy .Okna o tych samych parametrach profili szyb okuć ma cała masa producentów .Można kupić okna w Systemie Veka bez pośredników bezpośrednio w fabrykach na terenie całej Polski :
Polecam wycenić oferty okien firmy vetrex u jednego z tych producentów na Vece. To samo tylko taniej :

http://www.veka.pl/index.php?id=61&no_cache=1
http://www.veka.pl/index.php?id=61&no_cache=1
Awatar użytkownika
MarekW
 

Re: Vetrex czy oknoplast

Postautor: oknotest.pl >   23 maja 2017, 14:28

MarekW pisze:To samo tylko taniej


Marku W, powtarzasz argument niedouczonych sprzedawców. To że okna wykonano z tych samych materiałów, (komponentów) wcale nie oznacza, że są takie same. Z punktu widzenia techniki okiennej jest to nieprawdopodobne, wręcz niemożliwe. Gdyby było, jak piszesz, to 200-300 partnerów-odbiorców Veki w Polsce produkowałoby takie same okna, czy to możliwe?
Awatar użytkownika
oknotest.pl
Bywalec
 
Posty: 44
Rejestracja: 11 maja 2012, 20:24

Re: Vetrex czy oknoplast

Postautor: timberland >   23 maja 2017, 15:10

Profile owszem te same. Rozmawialismsmy juz owszem o znaczeniu wyposazenia w jakie dana uzbraja firma owe profile. Mam wrazenie, ze ten argument to cos na wzor przekazu dnia jak w partiach politycznych. Na szkoleniach wpojono wam aby w ten sposob atakowac konkurencje gdy koncza sie argumenty merytoryczne. Otoz pod wzgledem parametrow winergetic oonoplastu tez nie rozni sie od veka softline 82. Macie ten profil w ofercie pod złudną nazwą Winergetic Standard co ma sugerowac, ze wersja Winergetic Premium jest lepsza. W rzeszywistosci (bylem, pytalem, sprawdzalem) obie wersje roznia sie jedynie zewnetrzym ksztaltem skrzydla. Pod wzgledem konstrukcyjnym, wyposazenia, osiaganych parametrow niczym sie nie roznia. Nawet cena jest ta sama. Mowie caly czas o ofercie oknoplastu. Jesli ktos nie wierzy mozna smialo pojsc I samemu sprawdzic.

Vetrex wyposaza swoje okna W STANDARZIE BEZ DOPŁATY w najgrubsze stalowe wzmocnienia na rynku, w chowane zawiasy roto nt designio z wytrzymaloscia do 150 kg w porownaniu do 90 kg wytzymalosci zawiasow stosowanych przez oknoplast maco multimatic (max 120kg przy duzych gabarytach okien). Sa to w dodatku standardowe widoczne na ramie zawiasy. Okna Vetrex V 90 W STANDARDZIE BEZ DOPŁTY posiadają tez stopniowanie rozwarcia I uchylania okna, co niekoniecznie posiadaja konkurenci tymbardziej nie daje tego W STANDARDZIE BEZ DOPLATY FIRMA OKNOPLAST. Roznimy sie tym, ze ja patrze na sprawe z perspektywy korzysci jakie osiaga klient a Ty z perspektywy wtlaczanej Ci do glowy papki marketingowej.
Awatar użytkownika
timberland
 

Re: Vetrex czy oknoplast

Postautor: Gość >   23 maja 2017, 18:18

Dokładnie takie same okucia roto z tymi samymi funkcjami ma Petecki i kilku innych na Vece Nawet szyby od tego samego dostawcy Pilkington ten sam profil oraz takie samo zbrojenie ale jednak dużo taniej niż Vetrex a parametry w deklaracji CE też takie same .Więc po co przepłacać za francuski Vetrex jak można dać zarobić polskiej firmie .
Awatar użytkownika
Gość
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Porównanie producentów

 


  • Powiązane tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości