Fakro - markizy zewnętrzne

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone
Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Fakro - markizy zewnętrzne

Re: Fakro - markizy zewnętrzne

Post autor: kaminski » 29 sie 2018, 16:58

Tak, dokładnie. Ja mam te 10% i są w sam raz.

Re: Fakro - markizy zewnętrzne

Post autor: efekt-metal » 19 lip 2018, 11:49

Markiza z 1 % prześwitem zaciemnia pomieszczenia, jest mniej przejrzysta, natomiast zdecydowanie lepszy kontakt z otoczeniem jest w przypadku zamontowania markizy z 10 % prześwitem.

Tak więc do sypialni faktycznie dobra będzie markiza z niewielkim prześwitem, ale do pozostałych polecam markizy z większym prześwitem.

Re: Fakro - markizy zewnętrzne

Post autor: kaminski » 29 sie 2017, 21:39

/I co Kasia, jesteś zadowolona?

Re: Fakro - markizy zewnętrzne

Post autor: Kasia » 22 cze 2017, 19:11

mamy je i fajnie zabezpieczają przed gorącem, jednocześnie fajnie przepuszczają światło. My mamy tę przepuszczalność 10% :roll:

Re: Fakro - markizy zewnętrzne

Post autor: kaminski » 21 cze 2017, 16:57

magic992 pisze:Markizy zewnętrzne są dosyć drogie, jakie główne funkcje posiadają?, bo chronić przed światłem itd. mogą zwykłe rolety wewnętrzne ;).


Mam już te markizy. Jeśli chodzi o ich funkcjonalność to są to produkty, których główna funkcja nie polega na robieniu cienia w domu, a najważniejsze to ograniczanie nagrzewana się wnętrza. Działają perfekt, szczególnie przy ostatnio wysokich temperaturach. Przepuszczają na tyle sporo światła, że nie trzeba uruchamiać dodatkowego źródła, gdy wszystkie okna są zasłonięte, nawet pod wieczór.

Re: Fakro - markizy zewnętrzne

Post autor: magic992 » 23 maja 2017, 13:38

Markizy zewnętrzne są dosyć drogie, jakie główne funkcje posiadają?, bo chronić przed światłem itd. mogą zwykłe rolety wewnętrzne ;).

Re: Fakro - markizy zewnętrzne

Post autor: Andrzejek40 » 14 mar 2017, 10:36

Całkiem fajna sprawa. Coś innowacyjnego w porównaniu do tego co można dostać. Działają bardzo dobrze

Re: Fakro - markizy zewnętrzne

Post autor: marcellino4 » 12 gru 2016, 11:34

sądzę, że to bardzo dobre rozwiązanie. Widziałem takie markizy już w kilku miejscach i świetnie dają radę. W słoneczny dzień przy zasłoniętych oknach i tak pomieszczenie jest wystarczająco doświetlone. Zastanawiam się nawet nad zamontowaniem podobnych u siebie

Re: Fakro - markizy zewnętrzne

Post autor: janowsky » 08 gru 2016, 10:38

Widziałem ich rozwiązania u znajomych i sam byłem zdziwiony, ze tak dobrze działają. Faktycznie nawet przy zasłoniętych oknach do domu wpada sporo światła słonecznego. No i pomieszczenia nie nagrzeją się tak szybko i tak bardzo jak w przypadku żaluzji czy rolet wewnętrznych. Podobno są też odporne na zmienne warunki pogodowe i nie tracą kolorów pod wpływem słońca, ale tego jeszcze nie miałem okazji sprawdzić

Re: Fakro - markizy zewnętrzne

Post autor: Mariusz09 » 15 lis 2016, 13:16

Bardzo duży wybór akcesoriów do okien znajdziesz na http://dodatki.velset.pl/. Ja zamawiałem w tej firmie markizy dachowe. Polecam!

Re: Fakro - markizy zewnętrzne

Post autor: kolega » 08 lis 2016, 9:34

Działa super - polecam nie tylko jako ochrona przed nagrzaniem pomieszczenia ale również zapewnia ochronę przed oczami sąsiadów :-))

Fakro - markizy zewnętrzne

Post autor: kaminski » 31 paź 2016, 17:11

Chciałbym zapytać znawców i osoby z branży (z tej strony zwykły Kowalski) co sądzicie o markizach pionowych Fakro. Montowane są na zewnątrz okna i mają ograniczać przedostawanie się ciepła do wnętrza. Jednocześnie w domu nadal ma pozostać sporo naturalnego światła. Pewnie to wiecie. Czy to krótko mówiąc działa jak deklaruje producent?

Na górę