bluEvolution:82 - co sądzicie o tych oknach?

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone
Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: bluEvolution:82 - co sądzicie o tych oknach?

Re: bluEvolution:82 - co sądzicie o tych oknach?

Post autor: Jarek72 » 04 sty 2019, 12:26

OD PASIV pisze:Witam. Porównując BLu 82 z Veką, na samym początku widzimy zasadniczą różnicę. W Blu mamy uszczelkę podszybową, tam gdzie tworzy się mostek, natomiast w żadnym profilu Veki tej uszczelki nie mamy. Warto również zwrócić uwagę na stal w jaki sposób jest wsadzana w ramie oraz skrzydle. W dodatku jeśli fabryka zastosuje stal, porządną stal, statyka w blu jest znacznie bardziej zachowania niżeli w Vece. POza tym Blu ma naprawdę 6 komór, a w Vece ta w ramie jest już na siłę tam wsadzona. Stal w Vece w skrzydle jaka się znajduje w cale nie ma porównania z tą stalą któą można wsadzić do Blu. POza tym Veka żyje tylko i wyłącznie z marketingu, jest bardziej znana. Natomiast Brugmman wydał więcej kasy w rozwiązania technologiczne. I przede wszystkim w blu nie wypadają uszczelki. To tylko moje osobiste zdanie jako doradcy technicznego. Pozdrawiam


Ale Veka dostarczana do Oknoplast jak Winergetic premium ma uszczelkę podszybową do tego stal jest pięciokrotnie gięta w skrzydle i gruba o profilu zamkniętym w ościeżnicy do tego można dać termozbrojenie z aerogelu . Skrzydło w Winergeticu też jest grubsze bo ma 93 mm Jak widać jest zwykła Veka i zupełnie inna Veka dla Oknoplastu która bije na łeb inne profile .

Re: bluEvolution:82 - co sądzicie o tych oknach?

Post autor: Brodwa2932 » 26 paź 2017, 6:35

według mnie spoko opcja

Re: bluEvolution:82 - co sądzicie o tych oknach?

Post autor: marian431 » 24 wrz 2017, 6:37

według mnie są spoko

________________________
kumulacjalotto.com

Re: bluEvolution:82 - co sądzicie o tych oknach?

Post autor: Krzysztof » 12 maja 2017, 13:02

Dzień dobry,

Jeśli w Peteckim nie dają rady z Bluevolution 82, to zapraszam do mnie po wycenę.
Konstrukcyjnie nie ma ograniczeń, dla tej klasy profila. (stal 2mm, sprowadzana z niemiec)
Produkujemy na Salamandrze od 15 lat.
Jesteśmy twórcą między innymi budynku Krzywe Okna w Zielonej Górze.

Pozdrawiam
Krzysztof Juszczak
607 898 194
Finestre Okna Sp. z o.o. (Daka)

Re: bluEvolution:82 - co sądzicie o tych oknach?

Post autor: pitupitu » 17 lis 2016, 14:20

Panie Doradco.
a ja właśnie wybieram okna. Problem pojawił się w oknie dwukwaterowym z ruchomym słupkiem wys. 235, szer. 220, tzy szyby.
W Peteckim na BE82 nie chcą mi takiego okna zrobić (chyba, że na skrzydle przejściowym - jak w drzwiach, szer. ok 11 cm). W oknoplaście nie widzą problemu w syst. Winergetic (veka softline 82) , ale oni dają szyby 3mm, zamiast 4. Poprosiłem Peteckiego o wycenę na tym profilu (pod warunkiem, że przejdzie na normalnym skrzydle) i zobaczymy. Puki co Petecki wychodzi korzystniej, gdyby nie to jedno okno.
czy z tą statyka nie jest jednak tak, że zależy od tego co dany producent wsadzi jako zbrojenie, a nie od samego profilu (oczywiście przy porównywalnych profilach j.ew)

Re: bluEvolution:82 - co sądzicie o tych oknach?

Post autor: OD PASIV » 31 paź 2016, 18:26

Witam. Porównując BLu 82 z Veką, na samym początku widzimy zasadniczą różnicę. W Blu mamy uszczelkę podszybową, tam gdzie tworzy się mostek, natomiast w żadnym profilu Veki tej uszczelki nie mamy. Warto również zwrócić uwagę na stal w jaki sposób jest wsadzana w ramie oraz skrzydle. W dodatku jeśli fabryka zastosuje stal, porządną stal, statyka w blu jest znacznie bardziej zachowania niżeli w Vece. POza tym Blu ma naprawdę 6 komór, a w Vece ta w ramie jest już na siłę tam wsadzona. Stal w Vece w skrzydle jaka się znajduje w cale nie ma porównania z tą stalą któą można wsadzić do Blu. POza tym Veka żyje tylko i wyłącznie z marketingu, jest bardziej znana. Natomiast Brugmman wydał więcej kasy w rozwiązania technologiczne. I przede wszystkim w blu nie wypadają uszczelki. To tylko moje osobiste zdanie jako doradcy technicznego. Pozdrawiam

Re: bluEvolution:82 - co sądzicie o tych oknach?

Post autor: Gość1 » 20 lis 2015, 10:00

gosc pisze:profil Bluevo toobecnie żadna rewelka .Istnieją w tej cenie znacznie lepsze i nowocześniejsze .Zreszto profil ma minimalny wpływ na całość konstrukcji okna .


A jakiś przykład? bo powyższe nic nie oznacza.
I jak ma minimalny wpływ na całość konstrukcji okna to po co przepłacać?
Ja obecnie zastanawiam się między Veka Softline 82 a właśnie bluEvolution:82

Re: bluEvolution:82 - co sądzicie o tych oknach?

Post autor: gosc » 10 lis 2015, 15:36

profil Bluevo toobecnie żadna rewelka .Istnieją w tej cenie znacznie lepsze i nowocześniejsze .Zreszto profil ma minimalny wpływ na całość konstrukcji okna .

Re: bluEvolution:82 - co sądzicie o tych oknach?

Post autor: Borowiecki » 31 sie 2014, 1:32

ememel pisze:Też jestem zainteresowany tym profilem, ale Petecki woli sprzedać mi Veka Alphaline.


A co to znaczy, "woli"? Petecki jeśli się nie myle ma profile trzech firm i chyba nic prostszego jak tylko powiedzieć "chcę BluEvolution" i już.

Re: bluEvolution:82 - co sądzicie o tych oknach?

Post autor: fryt » 04 maja 2014, 18:39

Robert pisze:Ciężko znaleźć jakieś informacje od użytkowników tego systemu, wydaje się to młoda odmiana okien. Zainteresował mnie ten system ze względu na to ze oferuje podobne parametry do dużo droższych okien 6 komorowych z grubszymi ramami w lepszej cenie. Oczywiście cena nie jest moim jedynym wyznacznikiem, ale jak to się mówi "skoro nie widać różnicy... Zauważyłem też że niektórzy producenci na profilu Veka mają podobny profil o niemal identycznych parametrach, np w firmie oknoplast jest to model WINEGRETIC czy jakoś tak. Powiem szczerze jakby mi ktoś postawił te dwa okna (bluEvolution i softline 82 Veka) to nie wiedziałbym który jest który. Tak samo schucco - też ma odmiane 82mm. W tym wszystkim bluEvolution wydaje się być sensownym rozwiązaniem. Produkt zdaje się mieć dobrą renomę, lecz chciałbym jeszcze zachęcić do dyskusii na ten temat. Z chęcią dowiem się o potencjalnych za i przeciw.



Mam obecnie te okna profil 92mm, sa doskonale

Re: bluEvolution:82 - co sądzicie o tych oknach?

Post autor: Zibi » 16 lis 2013, 23:09

Okna o bardzo dobrej przenikalności cieplnej, w standardzie pakiet 4/18/4/18/4 ug-0,5. Dodatkowa uszczelka w ramie dla profilu MD.

Re: bluEvolution:82 - co sądzicie o tych oknach?

Post autor: santi » 10 paź 2013, 21:30

Z tego co widać parametry termiczne zblizone w każdym z systemów w tej szerokości. Kwestia ceny? a może producenta który wykonuje i pozostałych komponentów.

Re: bluEvolution:82 - co sądzicie o tych oknach?

Post autor: ememel » 09 sie 2013, 6:33

Też jestem zainteresowany tym profilem, ale Petecki woli sprzedać mi Veka Alphaline.

Re: bluEvolution:82 - co sądzicie o tych oknach?

Post autor: Technix » 06 maja 2013, 9:14

Tylko pytanie czy nie widać różnicy ? Już nie wspomnę, że ciężko porównać dwóch różne produkty stworzone na takim samym profilu, przez różnych producentów. Szyby, okucia, uszczelki...profil to nie okno.

bluEvolution:82 - co sądzicie o tych oknach?

Post autor: Robert » 05 maja 2013, 12:41

Ciężko znaleźć jakieś informacje od użytkowników tego systemu, wydaje się to młoda odmiana okien. Zainteresował mnie ten system ze względu na to ze oferuje podobne parametry do dużo droższych okien 6 komorowych z grubszymi ramami w lepszej cenie. Oczywiście cena nie jest moim jedynym wyznacznikiem, ale jak to się mówi "skoro nie widać różnicy... Zauważyłem też że niektórzy producenci na profilu Veka mają podobny profil o niemal identycznych parametrach, np w firmie oknoplast jest to model WINEGRETIC czy jakoś tak. Powiem szczerze jakby mi ktoś postawił te dwa okna (bluEvolution i softline 82 Veka) to nie wiedziałbym który jest który. Tak samo schucco - też ma odmiane 82mm. W tym wszystkim bluEvolution wydaje się być sensownym rozwiązaniem. Produkt zdaje się mieć dobrą renomę, lecz chciałbym jeszcze zachęcić do dyskusii na ten temat. Z chęcią dowiem się o potencjalnych za i przeciw.

Na górę