Okna Schuco czy Veka? jakie okna?

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone
Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Okna Schuco czy Veka? jakie okna?

Re: Okna Schuco czy Veka? jakie okna?

Post autor: Terefere » 04 wrz 2020, 13:26

A ja nie polecam firmy Schuco bo nie uznają reklamacji i mówie tu o centrali niemieckiej bo tam zaszła sprawa.Wykonali mi część okien w innej okleinie niż zamawiana i teraz w salonie mam 1 okno prawidłowe złotyt dąb i dwa w innej okleinie dąb kolonialny. Przedstawili mi folię złoty dąb którą oklejają profile i zaznaczyli metrowy fragment który niby ma pasować do wykonanego okna.Problem tylko w tym że moje okno ma 2 metry długośći i nie da się tą folią okleić profil. Ten metrowy odcinek od biedy mogłby pasować tyle że dalej sa sęki i słoje których nie ma na moich 2 metrowych oknach Na całej długości i na całym obwodzie okna deseń jest jednolity bez żadnych słoi i sęków. Odradzam firmę Schuco za traktowanie klienta.

Re: Okna Schuco czy Veka? jakie okna?

Post autor: rudnik » 22 lip 2019, 10:08

"Niemiecka jakość" to już dzisiaj nieaktualne przy produkcji okien

Re: Okna Schuco czy Veka? jakie okna?

Post autor: piotr9489 » 24 wrz 2018, 11:22

Schuco to nie tylko profile, ale także uszczelnienia, okucia i ogólniej cały know-how potrzebny do produkcji energooszczędnego okna. Fakt, te okna produkują firmy polskie, ale przechodzą odpowiednie szkolenia w Schuco i później mają też dostęp do całego wsparcia technicznego. W Polsce jest też grupa wiodących producentów tych okien – Schuco Premium Partner. Z firm wchodzących w jej skład można wymienić chociażby Matplast czy Kapicę. Tu jest mapka tych producentów: https://www.schueco.com/web/premiumpartner_pl/premium_partner_pl

Re: Okna Schuco czy Veka? jakie okna?

Post autor: wiolkkk » 07 sie 2018, 12:38

Dobrze mi się udało trafić z plastikami OknoPlus. Już będzie drugi sezon jak te okna mamy zamontowane i nic się złego nie dzieje i zamki i zawiasy i uchwyty wszystko pracuje lekko płynnie bez jakiś usterek. Najbardziej jakość okien to czuć jak są burze czy jakieś wichury. Może na zewnątrz sobie wiać a my w środku mamy spokój i ciszę.

Re: Okna Schuco czy Veka? jakie okna?

Post autor: antek11 » 28 lut 2017, 13:03

Na rynku masz okolo 5 producentów z niższej i średniej półki i jednego z wyższej. Ja mam okna z Monstal i sa bardzo dobre, Wybór należy do Ciebie, aha i pamiętaj, że jak szukasz oferty dobrej i taniej to zawsze powinieneś dostać dwie oferty na tanie okna i dobre okna... naprawdę w tej branży nie chodzi to z soba w parze i jak jest znacnzie taniej to albo słaby produkt lub mega cięcia na kosztach montarzu i samych monterach.

Re: Okna Schuco czy Veka? jakie okna?

Post autor: gosc » 22 paź 2015, 19:39

bigjack pisze:Oczywiste jest że profil z Niemiec a okna w Polsce składane :D


Ja też spotkałem kilku naiwnych klientów lub takich co się sami oszukują .
Twierdzili ,że mają niemieckie okna schuco " sugerując, że dali za nie ciężkie niemieckie Euro" a kupili taniochę od 4 pory czegoś tam na poziomie cenowym garażówki i głupa kleją przed znajomymi udając ,że wybrali drogie niemieckie okna, a tak naprawdę zapłacili dużo mniej od klientów co wybrali inne polskie znane marki .
Jednak są takie dziadoki co lubią kupić taniochę dla ubogich i budować swój prestiż .
Profil to tylko kształtownik nie okno .

Re: Okna Schuco czy Veka? jakie okna?

Post autor: bigjack » 21 paź 2015, 16:11

Oczywiste jest że profil z Niemiec a okna w Polsce składane :D

Re: Okna Schuco czy Veka? jakie okna?

Post autor: Janko » 12 sie 2015, 14:29

Mam pytanie
Dużo czytałem o niemieckich oknach Schuco i ich jakości .Dzisiaj dowiedziałem się od konkurencji ,że ta niemiecka firma schuco nie produkuje okien od ich konkurencji, jedynie te plastikowe kształtowniki do robienia ram .Okna są podobno wykonywane w wielu polskich firmach a nie w Niemczech o czym do tej pory byłem przekonany.
Jak się o tym dowiedziałem zadzwoniłem do Pana co mi je kalkulował i zapytałem wprost Czy gwarancję na okna dostanę z Niemiec od firmy Schuco ? Pan się zamotał i powiedział ,że to niema znaczenia " on da ją od siebie " JA CHCE GWARANCJĘ MIEĆ OD PRODUCENTA .CZY TAK TRUDNO JEST SIĘ DOWIEDZIEĆ KTO NIM JEST NAPRAWDĘ ?
Na tę chwilę jestem zakręcony to w końcu są okna produkowane w Niemczech przez firmę Scuco czy nie ?

Będę wdzięczny fachowcom za wyjaśnienie .

Re: Okna Schuco czy Veka? jakie okna?

Post autor: Rephlex » 04 sty 2013, 21:32

Schuco też przecież nie należą do najtańszych, są na pewno, że tak powiem, bardziej eleganckie, ale mimo wszystko mam duży sentyment do Veki :)

Re: Okna Schuco czy Veka? jakie okna?

Post autor: shagggy » 04 sty 2013, 13:09

Mi też się wydaje, że Veka - choć oferuje nieco droższe okna - jest mimo wszystko nieco lepszą opcją.

Re: Okna Schuco czy Veka? jakie okna?

Post autor: Rephlex » 03 sty 2013, 17:32

Z tych dwóch stawiałbym ba Vekę :)

Re: Okna Schuco czy Veka? jakie okna?

Post autor: widewiev » 28 lis 2012, 23:03

chodzi mi oczywiście o ten konkretny przypadek

Re: Okna Schuco czy Veka? jakie okna?

Post autor: widewiev » 28 lis 2012, 23:02

więc nie ma różnicy, które okna się wybierze?

Re: Okna Schuco czy Veka? jakie okna?

Post autor: Doka » 28 lis 2012, 15:43

Byle było na profilu Veki, ale cenowo jednak Schuco.

Re: Okna Schuco czy Veka? jakie okna?

Post autor: ekspert stolarki_1 » 23 wrz 2012, 20:07

Niestety nie ma okien Veka czy Schueco, chociaż trzeba przyznać, że to dobre profile PVC (Schueco to również potenta w aluminium). Tak więc zachęcam do porównania ofert producentów na tych profilach, a jest ich ponad 200 - trzeba zatem wybrać okno, producenta, dilera i montażystę. Być może w odwrotnej kolejności, bo montaż jest najważniejszy!
Polecamy się w celu doradzenia dobrych sprawdzonych okien i drzwi, jak również dilerów i montażystów - jesteśmy blisko branży a doradzamy konsumentom.
www.infookno.pl

Re: Okna Schuco czy Veka? jakie okna?

Post autor: Bartki » 28 sty 2012, 13:41

Cenowo wyglądają podobnie, ale Veka ma troche grubsze ścianki. Pozatym myślę że schuco czas juz powoli przemija i stereotyp najlepszych okien. Jak wiadomo wszystko zależy od producenta, każde okno można spie...ć a i z kiepskiego profila idzie zrobić dobre okno.

Okna Schuco czy Veka? jakie okna?

Post autor: angelside » 28 sty 2012, 13:27

Proszę tutaj o opinie na temat porównania tych dwóch profili okiennych.

Na górę