Pozbud czy Ferno?

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone
Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Pozbud czy Ferno?

Re: Pozbud czy Ferno?

Post autor: MaG » 11 cze 2019, 17:33

Witam, ja mam okna Ferno 13 lat ze szprosami otwieranymi, duże okna tarasowe , nie są zadaszone , po 13 latach wyglądają bez zmian, żadnych odprysków, żadnych skrzywien , żadnyego wypaczania etc. Nic nie robiliśmy przy nich, nawet malunku. Rewelacyjne. Do nowego domu tez wezmę ferno. Polecam

Re: Pozbud czy Ferno?

Post autor: wj1970 » 20 maja 2019, 8:39

A ja zdecydowanie nie polecam stolarki POZBUD !!!

Przed 5 laty kupiłem stolarkę okienną firmy POZBUD w wersji dąb - niestety - mimo konserwacji środkami zalecanymi przez producenta w oknie balkonowym powłoka odchodzi całymi płatami. Okres gwarancji na powłoki wynosi 4 lata, zatem dla producenta to nie problem. Potencjalny nabywca powinien postawić sobie pytanie, czy warto inwestować w takie produkty ...???
Ponadto, przed dwoma laty po zgłoszeniu reklamacyjnym naprawiono mi szprosy (wypełnienia drewniane) w drzwiach balkonowych, które uległy zawilgoceniu i uległy mocno widocznym przebarwieniom (na czarno); obecnie sytuacja się powtórzyła. Opinia producenta jest taka: gwarancję udzielmy dla nowego produktu, na elementy naprawiane gwarancji firma nie udziela …..cóż pozostaje Rzecznik Praw Konsumenta lub Sąd, ale czy konsument musi dochodzić swoich praw w ten sposób ???
Podsumowując: sąsiedzi posiadają stolarkę okienną innego producenta i po 10 latach wygląda niestety lepiej od tej mojej.....

Re: Pozbud czy Ferno?

Post autor: JacekGW » 30 lis 2016, 20:05

klinet pisze:Ja też kupiłem od POZBUDU, miałem reklamacje - uszkodzenia przy montażu. wypełniłem zgłoszenie, otrzymałem nr reklamacji zanim jeszcze została rozstrzygnięta. po 2-ch tygodniach panowie przyjechali na Śląsk i zrobili poprawki.

okna warte swojej ceny.

Teraz jak wiele firm wycofała się ze sprzedaży okien drewnianych to są moim zdaniem Nr 1.

Re: Pozbud czy Ferno?

Post autor: klinet » 15 lis 2016, 12:32

Ja też kupiłem od POZBUDU, miałem reklamacje - uszkodzenia przy montażu. wypełniłem zgłoszenie, otrzymałem nr reklamacji zanim jeszcze została rozstrzygnięta. po 2-ch tygodniach panowie przyjechali na Śląsk i zrobili poprawki.

okna warte swojej ceny.

Re: Pozbud czy Ferno?

Post autor: BAR » 17 paź 2016, 14:57

Fajne stwierdzenia, współpracowałem z POZ BUD-em i niestety nigdy nie dostałem nr reklamacji, po prostu żadna z reklamacji nie była przyjęta. oto ich sposób na statystyki.
muszę przyznać że firma robi ogromne wrażenie jeśli chodzi o infrastrukturę i maszyny, ale SZACUNKU DO KLIENTA NIE MA U NICH NAWET ODROBINĘ.
Niestety z tego powodu nie zamówię już u nich nawet najmniejszego okienka, klienci wkurzeni, a ja się muszę tylko tłumaczyć rok olewania reklamacji.

Re: Pozbud czy Ferno?

Post autor: gość » 05 lip 2016, 18:15

A jak wygląda serwis firmy POZBUD ?

Re: Pozbud czy Ferno?

Post autor: guskawoj » 13 cze 2016, 9:17

Jestem zadowolona z Ferno... Nie mogę porównać ponieważ nie próbowałam Pozbud. :)

Re: Pozbud czy Ferno?

Post autor: Eugeniusz » 05 cze 2016, 8:22

Firma POZBUD traktuje klientów na zasłużonym pozimie godnym pożałowania, produkuje stolarkę za niebagatelną cenę z wadami fabrycznymi, wypadające uszczelki i pękanie okien, firma POZBUD dając gwarancję na 7 lat reklamowo, obsługa reklamacji tragiczna, z góry wszystkie reklamacje jako z winy klienta i niewłaściwego użytkowania.
Takie firmy należy omijać szerokim łukiem, trzeba wybrać każdą inną tylko nie POZBUD.

Re: Pozbud czy Ferno?

Post autor: gosc » 16 lut 2015, 17:58

Marek pisze:Polecamy pozbud okna są piekne,ekipa montażowej bardzo solidna. Dom mamy w malopolsce i polecamy tych fachowców.dzwonilismy w sprawie regulacji i nie było żadnego problemu.

Tak się składa, że jestem dealerem tej firmy .Błagam nie piszczcie takich tekstów bo to zalatuje tanią reklamą .Zwłaszcza, że w małopolsce jest tylko jeden dealer i wiadomo o kogo chodzi .
Od takich wpisów Klientów nie przybywa, w wręcz przeciwnie .

Pozdrawiam

Re: Pozbud czy Ferno? -żadne z nich

Post autor: GabryszewskiR. » 26 wrz 2014, 13:57

Martyna M. pisze:Stoję przed podobnym wyborem.
Ale o tych ferno nie słyszałam.
Zastanawiam się na wyborem Pozbud - Superdrew.
Dwoje moich znajomych na Woli w Krakowie ma okna Superdrewu z Olkusza.
Mówią że nie ma na co narzekać.
Jeden z nich miał reklamacje na pękniętą szybę, wymienili po kilku dniach.
Ładne i solidne okna -tylko w necie niema żadnych opinii o nich.
Pozbud ma bardzo ładne okna na wystawie ale za to dużo piszą złych rzeczy o nich, głownie o odrzucaniu reklamacji.
Czy ktoś miał styczność z tymi oknami.
Pomóżcie mam kilka dni na złożenie zamówienia.Nie wiem jaki był wasz ostateczny wybór, ale uważam, że Superdrew jest ok - u nich o jakość nie trzeba się martwić. Ja mam okna drewniano-aluminiowe może trochę droższe, ale są bardziej wytrzymałe, no i nie wymagają specjalnej konserwacji.

Re: Pozbud czy Ferno?

Post autor: Mario » 10 wrz 2014, 20:18

Jeszcze dodam, że znałem kiedyś fajnych, uczciwych ludzi produkujących bardzo dobre okna drewniane z ideałami. Jednak ich już niema po prostu zmienili się ( cwaniactwo wyparło ideały, a chęć zysku zniszczyło moralność ) .Okna drewniane moim zdaniem są bardzo dobre ale ich firmy obecnie bym omijał szerokim łukiem aby nie popaść w większe kłopoty .Jak im zależało kilka lat temu na współpracy to dzisiaj nawet telefonu nie odbierają od ich dealerów .Na co może liczyć finalny jednorazowy Klient ? Radzę odpowiedzieć sobie samemu .

TEN WPIS NIE DOTYCZY JEDNEJ LUB KILKU FIRMY LECZ WIELU .

Re: Pozbud czy Ferno?

Post autor: Mario » 10 wrz 2014, 19:55

Generalnie z oknami drewnianymi obecnie jest problem .Są oczywiście na rynku firmy produkujące całkiem niezłe okna drewniane, ale na tym się kończy .Problemem jest fakt, że obsługa, podejście do klienta oraz serwis tych firm jest zazwyczaj poniżej krytyki .Wynika to z tego, że firmy te to byle zakłady stolarskie które jakimś cudem dzięki koniunkturze z lat 90-tych jakoś się rozbudowały .Zarządzają tymi firmami nadal byli stolarze lub inni ludzie bez przygotowania biznesowego i nadal myślą, że to oni robią łaskę dostarczając okna .

Moim zdaniem kultura obsługi w branży Okien PCV bije na głowę drewno .Bo w PCV był pomysł na biznes i kapitał potem nowoczesne zarządzanie oraz skuteczniejszy marketing i reklama .W efekcie powstały potęgi okienne oczywiście dobrze zarządzane i bardziej dbające o relacje z dealerami i klientami bez cwaniackich ruchów co spowodowało,że większość firm handlowych wyspecjalizowanych w oknach drewnianych zdecydowała się bardziej zaangażować w okna pcv czego dowodem jest niebywale niski udział okien drewnianych w rynku (około 10%) gdzie w latach 90-tych był na poziomie 80% .
Generalnie szkoda sobie D..y zawracać tymi oknami choć są piękne, a firmy je produkujące to organizacyjne średniowiecze .
Jak masz 1 zł na promocję okien drewnianych to lepiej wydać 90 gr na promocję PCV lub aluminium (również w trendzie wzrostowym ) niż na drewno gdzie w razie problemu z trudnym Klientem zostaniesz sam, a ich producent zwali wszystko na ciebie i klienta i utkwisz bez swojej winy w sądzie na kilka miesięcy .Z tego biznesu chleba już raczej nie będzie, No chyba ,że powstanie firma produkująca okna drewniane z podejściem nowoczesnej firmy z branży PCV na co ja straciłem już nadzieję .
Dodam, że większość liczących się producentów okien z drewna robi wszystko aby sprzedać komuś swoje fabryki, a tym samym jest bezwzględna dla swoich obecnych dealerów i ma ich gdzieś .
Klientom radzę się dobrze zastanowić przy wyborze okien drewnianych nie ze względu na produkt ale na specyfikę tych firm .Oczywiście w oknach pcv i innych też są czarne owce oferujące G..no i Sz.a.s lecz ryzyko kłopotów jest znacznie mniejsze .

Dodam od siebie :
Jak powstanie rzetelna firma produkująca dobre okna drewniane, nowocześnie zarządzana, dbająca o klienta czyli dealera i finalnego odbiorce ze sprawnym serwisem i dobrym działem marketingu nie zwalające problemu na klienta i dealera samemu będąc z boku bez konsekwencji to niezależnie ile będą te okna kosztowały to jestem pierwszy aby je sprzedawać i polecać .Puki co wybieram ofertę pcv i aluminium .
Okna drewniane poprzez działanie kliku baranów myślących,że są jedynymi właściwymi dostawami okien w tej banrzy umierają .Niedługo przyjdzie czekać aż posiadanie okien drewnianych to będzie obciach a prestiż w stosunku do nowoczesnych okien pcv i aluminiowych jak już się dzieje .

Re: Pozbud czy Ferno?

Post autor: Rafał » 05 wrz 2014, 15:30

A czy możecie polecić inne firmy z oknami drewnianymi i drewniano-aluminiowymi ?

Re: Pozbud czy Ferno?

Post autor: oleg » 20 lip 2014, 20:28

Tak zgadza się reklamację olewają mnie załatwili na cacy naiwniak ze mnie zanim się zdecydujecie na zakup ich produktów zastanówcie nad odległością do firmy ja czekam już rok na załatwienie reklamacji po dwóch nieudanych próbach próbuję odzyskać swoje kilkanaście tyś za jedno okienko hs rzecznik jak ma pytania to opowiem chętnie trochę później .

Re: Pozbud czy Ferno?

Post autor: Thusz » 13 cze 2014, 7:41

Też kupiłam okna Pozbudu, ale nie jestem zadowolona. Nie przyjęli reklamacji na permanentnie skrzypiące drzwi balkonowe ( błąd montażu) - tzn. przyjechali, pomarudzili i nic nie poprawili.
Okno balkonowe ma tylko 2 zawiasy, chociaż przy tej wysokości powinno mieć 3. Oszczędzili parę złotych, ale okno za słabo trzyma. Generalnie: olewają reklamacje.

Re: Pozbud czy Ferno?

Post autor: Gość » 24 mar 2014, 20:39

Tak się składa że nie mam nic wspólnego z wpisem uzytkownika o nazwie 'Gdańsk' i wypraszam sobie takie insynuacje. Poraziła mnie natomiast forma odpowiedzi. Od kiedy to forum publiczne służy do składania reklamacji. Ten ktoś ma podać nr reklamacji i jeszcze może dane osobowe, adres, telefon itp. A może po prostu opisał swoje doświadczenie?[/quote]

A Ty co jesteś jego rzecznikiem prasowym ?Jakimś posłańcem czy innym prorokiem ?

Oczywiście niemającym żadnego interesu w tym aby sugerować to ,że facet opisuje swoje doświadczenia bez pokrycia w faktach podgrzewając temat ?
Po takich wpisach od razu widać co wybierają Klienci i jaka firma kogoś doprowadza do bezsilnej desperacji .

Re: Pozbud czy Ferno?

Post autor: Gość » 24 mar 2014, 7:55

Gość pisze:
Gość pisze:
Gość pisze:Czemu nie podasz nr reklamacji ?

Mi też z tych okien płynie żywica całymi litrami :lol:
Szyby mi popękały ,a ramy się powykrzywiały no i dodam ,że okucia pordzewiały .

Ludzie czy ta firma stanowi aż takie zagrożenie dla konkurencji ?
W krótkim czasie na forum pojawia się zdecydowanie podejrzanie kilka takich podobnych wpisów .

Czy kpina to sposób na odwrócenie uwagi? A jeżeli to prawda? Wpis autora o nazwie 'Gdańsk' wygląda jednak na wiarygodny.

Wiarygodny jest ten wpis co powołuje się na dokumenty w szczególności na nr protokołu reklamacyjnego .
A może to ty napisałeś ten wiarygodny wpis o nazwie "Gdańsk "? Bo właśnie straciłeś Klienta na rzecz tego producenta?

Tak się składa że nie mam nic wspólnego z wpisem uzytkownika o nazwie 'Gdańsk' i wypraszam sobie takie insynuacje. Poraziła mnie natomiast forma odpowiedzi. Od kiedy to forum publiczne służy do składania reklamacji. Ten ktoś ma podać nr reklamacji i jeszcze może dane osobowe, adres, telefon itp. A może po prostu opisał swoje doświadczenie?

Re: Pozbud czy Ferno?

Post autor: Gość » 22 mar 2014, 20:04

Gość pisze:
Gość pisze:Czemu nie podasz nr reklamacji ?

Mi też z tych okien płynie żywica całymi litrami :lol:
Szyby mi popękały ,a ramy się powykrzywiały no i dodam ,że okucia pordzewiały .

Ludzie czy ta firma stanowi aż takie zagrożenie dla konkurencji ?
W krótkim czasie na forum pojawia się zdecydowanie podejrzanie kilka takich podobnych wpisów .

Czy kpina to sposób na odwrócenie uwagi? A jeżeli to prawda? Wpis autora o nazwie 'Gdańsk' wygląda jednak na wiarygodny.

Wiarygodny jest ten wpis co powołuje się na dokumenty w szczególności na nr protokołu reklamacyjnego .
A może to ty napisałeś ten wiarygodny wpis o nazwie "Gdańsk "? Bo właśnie straciłeś Klienta na rzecz tego producenta?

Re: Pozbud czy Ferno?

Post autor: Gość » 22 mar 2014, 8:08

Gość pisze:Czemu nie podasz nr reklamacji ?

Mi też z tych okien płynie żywica całymi litrami :lol:
Szyby mi popękały ,a ramy się powykrzywiały no i dodam ,że okucia pordzewiały .

Ludzie czy ta firma stanowi aż takie zagrożenie dla konkurencji ?
W krótkim czasie na forum pojawia się zdecydowanie podejrzanie kilka takich podobnych wpisów .

Czy kpina to sposób na odwrócenie uwagi? A jeżeli to prawda? Wpis autora o nazwie 'Gdańsk' wygląda jednak na wiarygodny.

Re: Pozbud czy Ferno?

Post autor: Maria z Krakowa » 21 mar 2014, 9:37

Niech każdy mówi pisze co chce. My przed wyborem okien byliśmy u sześciu producentów okien. Fabryka pozbud zrobiła na nas niesamowite wrażenie. Widzieliśmy naprawdę drewno które producenci mówili iż robią z niego okna a jak maż wziął do reki to były wióry.Wybraliśmy nowoczesność i gwarancje dobrej pozycji firmy na rynku. Krzywda nam sie nie stała i jesteśmy bardzo zadowoleni. Montażyści naprawdę przemili. Pan Mariusz miły młody człowiek. Pękła im szyba ale wymienili bez problemu. Polecamy biuro z Krakowa solidna ekipa.Obiecała Panu Mariuszowi iż napisze dobra opinie wiec wystawiam opinie 5+

Na górę