Szczelność okien a klimatyzacja

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone
Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Szczelność okien a klimatyzacja

Re: Szczelność okien a klimatyzacja

Post autor: Gość » 18 lip 2021, 20:24

Najszczelniejsze są okna PCV z moich informacji. Co do klimatyzacji, to możesz rozważyć ewentualnie klimatyzator przenośny i ustawić w innym miejscu (tu masz przykładowe: https://uni-lux.eu/klimatyzatory/przenosne/)

Re: Szczelność okien a klimatyzacja

Post autor: ginamó » 07 cze 2021, 14:38

Jak na mój gust, to zdecydowanie najszczelniejsze są okna PCV. Jestem świeżo po ich zamówieniu, prosto z oferty https://www.wesa.pl/okna-drzwi-pcv.html . Jakość tego typu robi niebywałe wrażenie, głównie z tego powodu zalecałbym zainteresować się tym tematem. Idealna jakość!

Re: Szczelność okien a klimatyzacja

Post autor: burger50 » 24 maja 2021, 19:13

My rozwiązaliśmy to w ten sposób, że jak zamawialiśmy okna to wybraliśmy system efektywnej wentylacji effiAir, o której możesz poczytać na https://oknoplast.com.pl/efektywne-wietrzenie-domu-effiair/. Zapewnia cyrkulację powietrza, a przy tym wpływa na odniesienie odporności na włamanie. Nie trzeba się bać, że decydując się na jedno tracimy inne właściwości. Fajnie to zostało pomyślane.

Re: Szczelność okien a klimatyzacja

Post autor: olo » 17 maja 2021, 10:34

Im szczelniejsze okna, tym lepiej działa klima i ma się niższe straty ciepła. U nas okna w biurze są szczelne, ale mamy pomieszczenie praktycznie całe przeszklone, latem nie dało rady tak wytrzymać z gorąca, cały czas mieliśmy je zasłonięte, co też nie było dobre. Z klimą już jest o wiele lepiej, klimatyzacja działa świetnie, okna możemy mieć w końcu odsłonięte. Klimatyzator i wszystko, co potrzebne było do jego montażu, kupiliśmy w firmy Projekt Wentylacja https://projektwentylacja.pl/klimatyzacja.html z Katowic. Oni są dobrze zaopatrzeni, maja korzystne ceny, polecam.

Re: Szczelność okien a klimatyzacja

Post autor: karo32 » 31 lip 2019, 9:14

u mnie dach jest z blachodachówki, mam dużo okien dachowych, prace montażowe wykonywała ekipa traffic http://www.traffic-blachy.pl/ od nich kupiłem też materiały - u mnie wszystko jest szczelne i sprawdza się doskonale ! polecam wybierać dobrej jakości materiały, wtedy nie będziecie musieli się martwić

Re: Szczelność okien a klimatyzacja

Post autor: Antosia32 » 17 gru 2018, 13:34

Moim zdaniem wszystko ma swoje normy. Trzeba do nich się dostosować, aby wszystko dobrze działało. Firma Soltherm na pewno odpowie na takie wszystkie pytania, bo zajmuje się klimatyzacją w różnych miejscach także w domu czy w biurze. Jest to fajna wygoda przez lato.

Re: Szczelność okien a klimatyzacja

Post autor: kaminski » 31 maja 2017, 19:49

Klimatyzacja ogólnie nie kosztuje dużo. Różnice nie powinny być duże, chyba, że okna są naprawdę bardzo nieszczelne. Poza tym trudno to policzyć, bo szczelność okna zależy także od tego, jak dobrze zostało zamontowane. Jeśli będzie tego pilnować, to najprawdopodobniej wszystko się uda. Niemniej zdarzają się sytuacje, że bardzo okna przepuszczają mnóstwo ciepła, bo zostały źle zamontowane.

Szczelność okien a klimatyzacja

Post autor: jerzyks » 26 maja 2017, 8:21

Czy ktoś już może przerabiał ten temat, w jaki sposób wymiana okien wpływa na szczelność pomieszczenia oraz koszta związane z używaniem klimatyzacji w domu...
Jakie klimatyzatory polecacie do domu - powierzchnia to około 160 m kw.

Na górę