Szczelność okien a klimatyzacja

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone
Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Szczelność okien a klimatyzacja

Re: Szczelność okien a klimatyzacja

Post autor: Antosia32 » 17 gru 2018, 13:34

Moim zdaniem wszystko ma swoje normy. Trzeba do nich się dostosować, aby wszystko dobrze działało. Firma Soltherm na pewno odpowie na takie wszystkie pytania, bo zajmuje się klimatyzacją w różnych miejscach także w domu czy w biurze. Jest to fajna wygoda przez lato.

Re: Szczelność okien a klimatyzacja

Post autor: emte » 26 cze 2017, 10:11

Nie ma sensu zakładać klimatyzacji jeżeli pomieszczenie nie jest dostatecznie szczelne. Nie wyrobisz na energii elektrycznej. Wbrew pozorom niewiele trzeba, aby uszczelnić mieszkanie. W zasadzie to pozostaje kwestia jedynie okien i drzwi.
Co do samego klimatyzatora, to jest co najmniej kilku liczących się producentów. Proponuję jeszcze tutaj sprawdzić: http://rutra.pl/

Re: Szczelność okien a klimatyzacja

Post autor: kaminski » 31 maja 2017, 19:49

Klimatyzacja ogólnie nie kosztuje dużo. Różnice nie powinny być duże, chyba, że okna są naprawdę bardzo nieszczelne. Poza tym trudno to policzyć, bo szczelność okna zależy także od tego, jak dobrze zostało zamontowane. Jeśli będzie tego pilnować, to najprawdopodobniej wszystko się uda. Niemniej zdarzają się sytuacje, że bardzo okna przepuszczają mnóstwo ciepła, bo zostały źle zamontowane.

Re: Szczelność okien a klimatyzacja

Post autor: kow » 29 maja 2017, 6:24

Szczelne okna mają ogromny wpływ na efektywność klimatyzacji. Ale nie tylko szczelne okna, również drzwi czy ciągi wentylacyjne. To wszystko sprawia, że cena jej użytkowania jest znacznie niższa.
Powie Ci to każdy kto chociaż trochę się na tym zna. Proponuję tutaj jeszcze rzucić okiem.

Szczelność okien a klimatyzacja

Post autor: jerzyks » 26 maja 2017, 8:21

Czy ktoś już może przerabiał ten temat, w jaki sposób wymiana okien wpływa na szczelność pomieszczenia oraz koszta związane z używaniem klimatyzacji w domu...
Jakie klimatyzatory polecacie do domu - powierzchnia to około 160 m kw.

Na górę