Montaż okien w bloku z tzw. Wielkiej Płyty

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone
Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Montaż okien w bloku z tzw. Wielkiej Płyty

Montaż okien w bloku z tzw. Wielkiej Płyty

Post autor: Korks01 » 28 wrz 2018, 10:16

Witam

W Przyszłym miesiącu w moim bloku w Bolesławcu zostaną w końcu wymienione okna. Dowiedziałem się od firmy montażowej w jaki sposób będzie przebiegał montaż i chciałbym się upewnić czy wszystko będzie w porządku.
Po demontażu starej stolarki okiennej.
Od czoła do Węgarka zostanie przyklejona taśma samo-rozprężna, okno zostanie obsadzone i wypoziomowane następnie przytwierdzone dyblami do muru, szczelina zostanie wypełniona pianą poliuretanową.Zostanie zamontowany parapet zewnętrzny (stalowy) montowany na śruby poniżej odwodnień oraz Parapet Wewnętrzny (PVC). Od Wewnątrz zostanie przyklejona ma ramę okienną listwa maskująca (PCV). Zewnętrzną szczelinę miedzy murem, a oknem gdzie znajdować ma się taśma samo-rozprężna uzupełniona zostanie silikonem, szczelina wewnętrzna między ścianą ,a listwą maskującą(PCV) akrylem.
Słyszałem że powinno od zewnątrz i od wewnątrz przyklejać specjalne taśmy ale czy w budownictwie z wielkiej płyty jest to konieczne ?
Gdy zapytałem władze budynku o moje obawy w odpowiedzi otrzymałem:
Proszę się nie martwić taki montaż jest całkowicie zgodny ze sztuką montażu okien. Konieczne jest użycie Listwy maskującej ze względu na szybkość i czystość montażu w powirowaniu do obróbki tynkarskiej.
Taśma samo- rozprężna od czoła wystarczy do zatrzymania deszczu oraz wiatru dodatkowy izolator to silikon.

Proszę o odpowiedź czy te okna spełnią swoją funkcje i nic się nie będzie działo?

Na górę