Maco multi matic i multi trend

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone
Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Maco multi matic i multi trend

Re: Maco multi matic i multi trend

Post autor: Dawid'ek » 15 gru 2020, 22:42

A jak to się ma teraz z tymi okuciami? Mam w opcji zakup okien na okuciach Maco Trend. Dodam że dość duże bo 350x170, kilka balkonów oraz HS 430x235. Ktoś potwierdzi w dalszym ciągu że te Maco to jest ok? Wciskają mi że to słabizna w porównaniu z siegenia wskazując te ostatnie jako Mercedes wśród okuć.

Re: Maco multi matic i multi trend

Post autor: natek » 27 paź 2015, 11:38

polska firma od stolarki okiennej DMD (dmd.info.pl) daje 5 lat gwarancji na okucia i 10 lat na niezmienność koloru. Bardzo dobra firma od okien, kupowałem kilka lat temu do swojego nowowybudowanego domu, parter + piętro, dużo okien, są szczelne, pracują cicho, mechanizm bardzo dobrej jakości i do tej pory mam dobry kontakt z firmą.

Re: Maco multi matic i multi trend

Post autor: gosc » 05 lut 2015, 8:34

Dziwi mnie ,że handlowcy wciskają ludziom okna z ukrytymi zawiasami ale to nie oni je serwisują tylko montażyści .Jak dla mnie ukryte zawiasy to straszny szajs .

Re: Maco multi matic i multi trend

Post autor: montażysta » 03 lut 2015, 7:40

Masz całkowitą racje montuje okna i serwisuje nie tylko po sobie.Te kryte po ok 5latach tragedia

Re: Maco multi matic i multi trend

Post autor: Starszymonter » 17 kwie 2014, 21:19

Macko to Maco .Też się pod tym podpisuję .
Są to bardzo dobre okucia i niezwykle trwałe .Regulacja jest niezwykle łatwa nawet dla laika co ułatwiają obrotowe grzybki na ślizgach .Samo ukucie ma super rozwiązane możliwości rozbudowy i samo w sobie jest antywłamaniowe w standardzie .

Jedyna wada to dość wysoka cena tych okuć .

Re: Maco multi matic i multi trend

Post autor: Jarek » 16 kwie 2014, 14:39

Re: Maco multi matic i multi trend

Post autor: Jarek » 16 kwie 2014, 14:37

Ja tam jestem zwolennikiem Maco i warto wiedzieć czyje okucia są najmocniejsze
Kod: Zaznacz cały
<iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/bAZMbjRfNyI" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Re: Maco multi matic i multi trend

Post autor: Dżet » 16 kwie 2014, 13:05

Owszem, na okuciach Designo skrzydło otwiera się ciężej i dlatego nie trzeba stosować hamulca. Nie ma ryzyka, że przeciąg zniszczy nam skrzydło. Okucia Designo przy prawidłowym montażu nie wymagają regulacji. Problem jest jedynie, że nie wszystkie ekipy montażowe sobie radzą z ich obsługą. Standardowe okucia ze względu na małą sztywność, zwłaszcza Maco, wymagają częstych regulacji (zima, lato) i dlatego ważny jest duży zakres regulacji. Przy pakietach trzyszybowych, ze względu na duży ciężar polecałbym okna Vetrex V90 właśnie na ukrytych okuciach.

Re: Maco multi matic i multi trend

Post autor: GonzoWawa » 15 kwie 2014, 14:29

Ukryte zawiasy jednej i drugiej firmy jak dla mnie to tylko kłopot .Co prawda teoretycznie mają zwiększoną trochę nośność ,ale ich zakres regulacji jest mały jaki komfort obsługi klamki też jest bardzo niski chodzą te okucia po prostu ciężko i czuć zwiększone tarcie .Wystarczy otworzyć i zamknąć duże skrzydło balkonowe z ukrytymi zawiasami i tradycyjnymi ,a większość kupujących sama się przekona .
Nigdy nie radzę ich kupować bez możliwości porównania na ekspozycji na dużych skrzydłach balkonowych .Wiele firm namawia na te chowane okucia jednak nie prezentuje ich na swojej ekspozycji pod postacią okutego nimi dużego dwuskrzydłowego balkonu np 150X220 tylko zachwala na sucho aby się czymś wyróżnić .
pozdrawiam

Re: Maco multi matic i multi trend

Post autor: CrazyJoe » 14 kwie 2014, 16:07

Rudy_monter pisze:Zgadzam się, multi trend nie odbiega niczym od multi matic. Trochę juz okien zamontowałem na multi trend i musze przyznać że to bardzo dobre okucie, porównywalne z ROTO.Ponownie odswiezam temat...

stoje przed wyborem
VETREX Designo ukryte zawiasy
czy
OKNOPLAST Invisso RUP ukryte zawiasy

ktos pomoze?

Re: Maco multi matic i multi trend

Post autor: Rudy_monter » 01 lut 2012, 17:24

Zgadzam się, multi trend nie odbiega niczym od multi matic. Trochę juz okien zamontowałem na multi trend i musze przyznać że to bardzo dobre okucie, porównywalne z ROTO.

Re: różnica Maco multi matic a multi trend

Post autor: angelside » 24 sty 2012, 16:00

Podzielam tą opinie, oraz muszę tutaj obalić jeden powszechni mit.

Multimatic nie jest gorszym okuciem niż Multitrend. Oferuje te same funkcje, różnica tkwi gdzieś indziej - Okucie maco multi matic przystosowane jest do automatycznej produkcji z użyciem specjalnych maszyn co pozwala skrócić czas produkcji czyli obniżyć koszt produkcji okna nie tracąc na jakości.

A więc brednią jest pisanie że trend jest gorszy niż matic - oferują te same funkcje, mają te same zaczepy, system iQ antywłamaniowy to w zasadzie te same podzespoły. Mit ten rozpowiadają prawdopodobnie firmy które robią na multimatic aby wyróżnić się wśród konkurencji. Dla zwykłego kowalskiego nie ma różnicy czy dostanie multimatic czy multitrend - okno będzie działać tak samo.

Maco multi matic i multi trend

Post autor: Endriu » 16 sty 2012, 18:03

Polecam te okucia, montowałem na nich i posiadają większe możliwości regulacji niż wiekszość innych okuć. Duży zakres możliwości docisku skrzydła, możliwość regulacji docisku także na zawiasie (nie spotkałem u innych producentów). Całkiem ładnie pracują i się regulują, nie ma także problemów z rozbudową, wymianą elementów.

Posiadają także nietypową mikrowentylacje montowaną bezpośrednio w rozwórce górnej zatem nie ma zaczepu mikro. Sprytne rozwiązanie, i samo mikro wygląda nieco inaczej niż np w Roto, otwiera się nieco szerzej. ok 0,5cm.

Na górę