Okna vs zużycie ekogroszku czy pelletu drzenego?

Kupie, sprzedam, zamienię maszyny, sprzęt, narzędzia i inne. Także ogłoszenia firm z branży okiennej dot oferty na okna lub drzwi. Uwaga - tylko konkretne oferty, bez wizytówek firmy.

Okna vs zużycie ekogroszku czy pelletu drzenego?

Postautor: Ares2 >   09 cze 2018, 14:26

Jaki jest obecnie standardowy współczynnik dla szkła okiennego? Zastanawiam się czy i do jakiego poziomu inwestować w przenikalność okien. Planuje zmianę okien i kotła CO, ale mam dylemat czy wybrać ekogroszek, a może droższy pellet. Inwestując w lepsze okna mam nadzieję zmniejszyć ilość potrzebnego opału. Trudno na dzień dzisiejszy przebić cenę ekogroszku, bo w ogłoszeniach na http://gielda-paliw.com/ogloszenia/kate ... ekogroszek jest bardzo atrakcyjna. Mimo niskiej ceny ekogroszek ma wiele wad i dlatego szukam innych rozwiązań.
Awatar użytkownika
Ares2
Początkujący Okniarz

Re: Okna vs zużycie ekogroszku czy pelletu drzenego?

Postautor: edanaha >   11 paź 2018, 10:32

A zastanawiałeś się może jeszcze nad zastosowaniem pompy ciepła? Sam jestem ogromnym zwolennikiem dbałości o nasze powietrze i środowisko, dlatego, jeżeli miałbym wybierać między ekogroszkiem a pelletem, prawdopodobnie zdecydowałbym się na pellet, któremu nie bez powodu zostało przypisane miano zielonego węgla. Od siebie mogę odesłać cię jeszcze do ciekawego artykułu na temat zalet i wad pelletu, artykuł ten znajdziesz na stronie - https://kratki.com/pl/ogrzewanie-na-pellet-plusy-i-minusy/.
Awatar użytkownika
edanaha
Bywalec

Re: Okna vs zużycie ekogroszku czy pelletu drzenego?

Postautor: zychupe >   12 paź 2018, 8:01

Masz jeszcze wiele innych możliwości do grzania. Nie myślałeś o ogrzewaniu podłogowym albo panelach fotowoltaicznych? Inwestycja nieco droższa, ale w dłuższej perspektywie jak najbardziej korzystna.
Awatar użytkownika
zychupe
Bywalec

Wróć do Giełda

• Powiązane tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post