Okna bez firan i zasłon?

Opinie o innych akcesoriach wszelkiej maści, takich jak klamki, uszczelki, akcesoria dodatkowe do okien.

Okna bez firan i zasłon?

Postautor: okra >   19 cze 2018, 5:23

Dziewczyny czy któraś z Was ma puste okna? Bez firan rolet zasłon itp? Chce mieć tylko rolety zewnętrzne... Ale mąż mówi że będzie 'łyso' - ktoś coś?
Awatar użytkownika
okra

Re: Okna bez firan i zasłon?

Postautor: emte >   19 cze 2018, 8:43

Wszystko tutaj zależy od:
pomieszczenia
wystroju
od Twoich preferencji
Ale moim zdaniem mąż może mieć tutaj rację Będzie łyso.Sama również miałam podobne plany i chciałam zrezygnować z firanek. Jednak nie zdało to egzaminu, bo nie wyglądało to tak dobrze. Z firankami jest przytulniej.
Jeśli nie chcesz tradycyjnych firanek,zastanów się nad makaronami:

Nie zabierają światła i są mega wygodne przy oknie balkonowym. https://firaneo.pl/firany-do-salonu
Awatar użytkownika
emte
Ekspert

Postautor: kajtek233 >   20 lip 2018, 7:48

hmmmm.... no nie dziwie się mężowi. Faktycznie będzie to dziwnie wyglądało "od wewnątrz". A przy tym pamiętaj, że wieczorem, kiedy już będzie ciemno na zewnątrz, a wy w domu będziecie mieli zapalone światło to każdy będzie widział co się u was dzieje ;)
Awatar użytkownika
kajtek233
Początkujący Okniarz

Postautor: miro445 >   11 wrz 2018, 10:16

Nie byłem jeszcze nigdy w domu bez firan i zasłon.Ciekawie jak to wygląda.
Awatar użytkownika
miro445
Początkujący Okniarz

Postautor: zychupe >   21 wrz 2018, 9:54

Sąsiedztwo mam znacznie od siebie oddalone więc nie muszę się zasłaniać firankami. Z jednej strony mieszkania mam tylko rolety chroniące przed światłem.
Awatar użytkownika
zychupe
Bywalec

Postautor: karo32 >   26 wrz 2018, 10:52

ja ostatnio urządzałem kawalerkę i jednak zdecydowałem się nie montować karniszu i nie wieszać zasłon, myślę że jest to bardziej praktyczne rozwiązanie.
Awatar użytkownika
karo32
Bywalec

Postautor: pixell >   26 wrz 2018, 16:06

Według mnie będzie pusto - coś na oknach musi być od wewnątrz. Może rolety?
Awatar użytkownika
pixell
Początkujący Okniarz

Postautor: Aldd2 >   01 paź 2018, 18:43

Teraz bardzo modne są "puste" okna. Choć mi osobiście przeszkadzałoby, że przez moje okno wszystko widać. Firany jednak zapewniają nieco prywatności.
Awatar użytkownika
Aldd2
Początkujący Okniarz

Postautor: Sławomir84 >   17 paź 2018, 7:37

Okna bez firan moim zdaniem wcale nie są puste. Jeśli wychodzą na zadbany ogród lub las za domem, nie trzeba żadnych dodatkowych dekoracji, bo mogłyby wręcz zakłócać widoki i hamować dopływ światła. Bardzo mi się podobają takie efektowne przejścia z wnętrza na łono natury :) Widziałam ostatnio nawet fajne realizacje takich domów z dużymi aluminiowymi oknami, można je zobaczyć na tej stronie: http://www.rim.com.pl/klient-indywidualny/Jak Wam się podobają takie projekty domów?
Awatar użytkownika
Sławomir84
Bywalec

Postautor: karo32 >   04 lis 2018, 15:05

Puste okna są stylowe, ale kiedy robi się ciemno i trzeba zapalić światło, to sąsiedzi widzą wszystko co ma się wewnątrz :D
http://hurtownia-express.pl/oswietlenie ... -postawic/
Awatar użytkownika
karo32
Bywalec

Postautor: Antosia32 >   07 sty 2019, 9:52

Moim zdaniem fajnie mieć coś na oknach, mi się wiele dodatków podoba w stylu marynarskim. Fajne propozycje mają na https://nauticdecor.pl . Każdy znajdzie coś tam dla Ciebie ciekawego i praktycznego.
Awatar użytkownika
Antosia32
Bywalec

Postautor: radoslaaw >   08 sty 2019, 13:40

Oj nie dla mnie takie okna bez niczego źle wyglądają, firany mamy wszędzie, podoba mi się jeszcze rozwiązanie rolety i zasłony ale zupełnie bez niczego to sobie nie wyobrażam. Jak żona zdejmuje do prania to strasznie jest dziwnie. Mimo że rolety zostają. Teraz jest taki wybór że do każdego wnętrza można dobrać pasujące firany, krótsze, gładkie, panele. Na https://www.eurofirany.com.pl/ zawsze patrzymy jak chcemy nowe kupić.
Awatar użytkownika
radoslaaw
Bywalec

Postautor: aldonka99 >   03 mar 2019, 16:42

Ja bardzo lubię jak mam okno które wychodzi na ogród. Wtedy widzę jak dzieciaki bawią się zabawkami do ogrodu https://modino.pl/ogrodowe-gry-i-zabawy-deskorolki i nie dość, że je widzę to one spędzają czas bardzo aktywnie.
Awatar użytkownika
aldonka99
Bywalec

Postautor: margooo >   07 mar 2019, 12:13

Mnie się nie podobają firanki czy zasłony. Myślimy nad żaluzjami drewnianymi dość grubymi, które same stanową ozdobę okna. Co sądzicie o tym ? My będziemy mieć dużo brązowych, drewnianych elementów w domu więc wydaje mi się, że będzie to pasować.
Jeśli myślisz, że nie możesz nic zmienić
Zmień myślenie.
Awatar użytkownika
margooo
Początkujący Okniarz

Postautor: mariusz3365 >   12 mar 2019, 12:42

W projekcie mojego domu są duże okna Schuco i też długo się zastanawialiśmy nad tym, czym je będziemy zasłaniać, bo dom ma być finalnie energooszczędny. Chodziło nie tylko o to, żeby te osłony ładnie wyglądały, ale przede wszystkim zapobiegały nagrzewaniu się pomieszczeń w słoneczne dni. Żadne wewnętrzne rolety tego nie dają, planujemy więc zastosować takie ekrany przeciwsłoneczne montowane od zewnątrz: https://www.awilux.pl/pl/products/ekran-light-control-detail Wydaje się, że jest to bardzo dobrze przemyślane rozwiązanie, bo przy zasłoniętej rolecie można chronić dom przed wysokimi temperaturami, a jednocześnie nadal mieć widok na otoczenie zewnętrzne.
Awatar użytkownika
mariusz3365
Początkujący Okniarz

Postautor: Aldd2 >   31 mar 2019, 12:35

Ostatnio jak przejeżdżałam przez osiedle to specjalnie zwróciłam na to uwagę i bardzo dużo osób ma "puste" okna. Dla mnie to trochę krępujące, bo wszystko przez nie widać, ale myślę o zainwestowaniu w specjalne folie na zasadzie luster weneckich, bo nie przepadam za firankami i żaluzjami.
Awatar użytkownika
Aldd2
Początkujący Okniarz

Postautor: zosiastank >   04 kwie 2019, 8:44

Ja przez krótki czas miałam puste okna, tylko z roletami wewnętrznymi. I faktycznie mi to nie odpowiadało, bo było tak bardzo pusto. jednak firanki czy chociażby zasłonki robią fajną robotę i ja bym z nich nie rezygnowała. Poza tym wolę chociaż minimalnie osłonić się od wzroku sąsiadów, tedy po prostu czuję się jakoś lepiej. Ale jeśli ktoś nie ma takiego problemu i lubi taki minimalizm, to też nie powinno wyglądać źle :)
Awatar użytkownika
zosiastank
Bywalec

Wróć do Akcesoria Inne

• Powiązane tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post