Okan dachowe tak czy nie ?

Tutaj możemy zadać takie pytania: Jakie okna pcv wybrać? Jakie okna pcv kupić? Ogólne dyskusje na temat wyboru okien pcv do domu lub mieszkania i nie tylko. Doradztwo na temat producentów okien pcv i profili okiennych.

Okan dachowe tak czy nie ?

Postautor: Janusz77 >   21 sty 2016, 12:32

witam
mam taki problem ponieważ ma dwa pokoje na poddaszu, obydwa są od strony północnej maja one szczyt domu z balkonem od wschodu i kazdy ma drzwiami balkonowe. Zastanawiam sie nad dodaniem okien dachowych do każdego pokoju aby je doświetlić lecz nie jestem przekonany o ich konieczności wiadomo jest to dodatkowy koszt. Zastanawiam sie czy nie wystarczy światła tylko z tych drzwi balkonowych. Co o tym myślicie ?
Przy okazji pytania może polecicie mi jakaś firmę która sprzedaje okna jak na razie dostałem wycenę okien od firmy http://www.oknowro.pl/ wiec może udało by się zorganizować coś tańszego :)
Awatar użytkownika
Janusz77
Początkujący Okniarz

Re: Okan dachowe tak czy nie ?

Postautor: krzyszbielski >   17 cze 2016, 9:08

Według mnie w tym przypadku okno dachowe jest dobra opcją. Okno dachowe daje jednak sporo światła. ;)
Awatar użytkownika
krzyszbielski
Początkujący Okniarz

Postautor: lukasnie >   21 lip 2016, 7:52

Uważam, że jak najbardziej powinieneś zdecydować się na okna dachowe. Sam zrezygnowałem w jednym pokoju z takiego okna, bo wydawało mi się, że duże okno balkonowe wysstarczy, ale jednak bardzo żałuje, bo niestety w pokoju jest ciemno. Okno dachowe daje jednak bardzo dużo światła, więc warto je zamontować jeśli ma się taką możliwość
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski – Krew elfów
Awatar użytkownika
lukasnie
Początkujący Okniarz

Postautor: matras >   05 paź 2016, 6:14

A w jaki sposób ściągnąć wymiar z dachu w którym jeszcze nie ma okna, ale chcielibyśmy je zamontować? Chodzi o dom w Warszawie.
Awatar użytkownika
matras
Bywalec

Postautor: sten >   05 paź 2016, 10:14

matras pisze:A w jaki sposób ściągnąć wymiar z dachu w którym jeszcze nie ma okna, ale chcielibyśmy je zamontować? Chodzi o dom w Warszawie.

A nie lepiej jest po prostu dopytać sie o to w firmie, w której zajmują się sprzedażą pokryć dachowych? Powinni wymierzyć Ci dokładnie powierzchnię dachu. W Mazowieckim polecam ich: http://soreklim.pl/okna-dachowe/
Nie polecam samodzielnego mierzenia, szczególnie jeśli nie ma się w tym doświadczenia Możesz źle wymierzyć powierzchnię i potem będziesz miał problem. Kupisz za mało albo za dużo ( za dużo to jeszcze mały problem, ale w przypadku mniejszej ilosci może być problem z dokupieniem w dobrej cenie kilku dachowek).
Awatar użytkownika
sten
Ekspert

Postautor: Krzyś55 >   10 lis 2016, 13:38

Mój brat ma okna dachowe na piętrze swojego domu, dach strzelisty (skosy w środku). Mimo tego, że zainwestował w nie kupę kasy, żeby były szczelnie i miały dobrą jakość to niestety ciągnie od szyb niesamowicie. :(
Nowoczesny dom opiekiprywtany dom seniora sprawdź
Awatar użytkownika
Krzyś55
Początkujący Okniarz

Postautor: janowsky >   08 gru 2016, 12:03

Bardzo podobały mi się okna dachowe, ale do czasu... Jakiś rok temu miałem okazję spać w pokoju z oknem dachowym, w którym łóżko stało tuż pod takim oknem. Pech chciał, że akurat tej nocy przez kilka godzin lał deszcz. Nie było to zbyt przyjemne uczucie - cala noc nieprzespana, hałas uderzającej wody i pierwsze promienie słońca, które działają lepiej niż budzik (nawet drzemka była niemożliwa). Od tej pory nie jestem zwolennikiem okien dachowych w sypialni nad łóżkiem. Już prędzej zdecydowałbym się na nie w salonie albo jadalni.
Awatar użytkownika
janowsky
Początkujący Okniarz

Postautor: kaminski >   30 gru 2016, 21:11

Napomknę tylko, że okna dachowe są dużo trudniejsze w montaż niż okna pionowe. Dużo rzeczy do zepsucia. Także nie wybieracie tylko dobrych jakościowo okien - warto też wynająć ludzi, którzy są sprawdzenie i zagwarantuję wam ciepły montaż, bez ogromnych mostków termicznych.
Awatar użytkownika
kaminski
Bywalec

Postautor: orandas >   09 lut 2017, 15:46

ja uważam, że jak najbardziej tak
Awatar użytkownika
orandas
Początkujący Okniarz

Postautor: efekt-metal >   19 lip 2018, 11:50

Wszystko zależy od pomieszczenia oraz od jego wielkóści. Jeśli uważasz, że w pomieszczeniu nie będzie odpowiedniej ilości światła to rzecz jasna, że warto jest wstawić dodatkowe okno dachowe. Nie jest to zbyt duży koszt, a aktualne okna są bardzo energooszczędne, tak więc nie powinno być dużych spadków kosztów ogrzewania.
EFEKT-METAL Kowalstwo Artystyczne
ul. 3 Maja 31
87-880 Brześć Kujawski
NIP: 8881058126
REGON: 910236103
biuro@efekt-metal.pl
tel/fax +48 (54) 252 20 74
Awatar użytkownika
efekt-metal
Początkujący Okniarz

Postautor: teodorre >   09 mar 2019, 9:11

Dlaczego nie? My mamy na poddaszu i nie dość że wyglądają całkiem nieźle, to i sporo więcej światła wpada do pomieszczenia, a na tym nam głównie zależało. Akurat u nas jest takie ułożenie dachu, że warto to wykorzystać.. Okna kupowaliśmy w hurtowni pokryć dachowych Ambit http://www.ambit.gda.pl gdyby toś szukał to polecam zerknąć.
Awatar użytkownika
teodorre

Postautor: zosiastank >   04 kwie 2019, 8:53

Takie okna dachowe mogą faktycznie ładnie doświetlić pomieszczenie - i zrobią to dużo lepiej niż okna balkonowe. Jeśli tylko jest taka możliwość finansowa i architektoniczna to ja bym zrobiła takie okna. O ogrzewanie raczej też bym się nie martwiła, przy dzisiejszych oknach to chyba nie jest wcale takie problematyczne i utrata ciepła nie jest jakaś wybitnie zauważalna
Awatar użytkownika
zosiastank
Bywalec

Postautor: Sławomir84 >   11 kwie 2019, 6:59

Okna dachowe to powszechne rozwiązanie, ale bardziej nowoczesne są aluminiowe świetliki dachowe, bo przepuszczają więcej światła. Myślę o czymś takim do nowego domu, ale to musi być szczelny i bardzo dobrze termoziolowany system, żeby zimą nie uciekało ciepło a latem nie było efektu szklarni. Myślę, że zdecyduję się na lubelskiego producenta konstrukcji aluminiowych w systemach Schuco – Argo. To bardzo solidne konstrukcje, które dają pewność parametrów.
Awatar użytkownika
Sławomir84
Bywalec

Postautor: Limitless >   29 maja 2019, 11:35

Okna dachowe jak najbardziej się przydają. Sam remontowałem niedawno dach wykorzystując do tego tanie blachy trapezowe i zdecydowałem się na montaż okien w dachu. ;)
Awatar użytkownika
Limitless
Bywalec

Postautor: miroslaw29889 >   20 sie 2019, 5:36

Moim zdaniem każdy z was powinien zaglądnąć na stronę internetową http://fachowydekarz.pl/ .Tam jest bardzo dużo ciekawych informacji na temat dachu i innych sprawach.
Awatar użytkownika
miroslaw29889
Początkujący Okniarz

Wróć do Jakie okna PCV kupić? Jakie okna PCV wybrać?

• Powiązane tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post