mocne okna plastikowe

Tutaj możemy zadać takie pytania: Jakie okna pcv wybrać? Jakie okna pcv kupić? Ogólne dyskusje na temat wyboru okien pcv do domu lub mieszkania i nie tylko. Doradztwo na temat producentów okien pcv i profili okiennych.

Re: mocne okna plastikowe

Postautor: Maciej >   26 sty 2018, 15:43

KGT pisze:A jakie Uw mają te Pixele? I czy na pewno potrzebujesz ruchomego słupka? Znam ludzi, którzy uznają to raczej za wadę niż zaletę okna..

To należy wywalić wszystkie okna balkonowe dwuskrzydłowe w całej Polsce od wszyskich producentów i zastąpić je drzwiami ze słupkiem stałym . A tak poważnie to trzeba być idiotą aby negować zalety słupka ruchomego .
Awatar użytkownika
Maciej

Postautor: Pnp >   19 lut 2018, 12:55

Uw w Pixelach wynosi 0,8. To jest więcej niż przyzwoity parametr. A ruchomy słupek może być bardzo przydatny, no i raczej w żaden sposób nie szkodzi. Bo i w jaki?
Awatar użytkownika
Pnp

Postautor: KGT >   23 lut 2018, 8:54

Słyszałem, że może się odkształcać rama okna przez to. Jakieś nadmierne obciążenie czy coś.
Awatar użytkownika
KGT

Postautor: gosc >   23 lut 2018, 10:53

KGT pisze:Słyszałem, że może się odkształcać rama okna przez to. Jakieś nadmierne obciążenie czy coś.

słyszałeś "że może, ale puki co nikomu się nie odkształcił. Zresztą jest na to aż 7 lat gwarancji .Jednak dla takich jak ty jest do wyboru słupek stały, a co ciekawsze to okno pixel ze słupkiem stałym jest tańsze niż z ruchomym .
Tak czy inaczej okno pixel ma mega nowoczesny design co mi się podoba najbardziej .
Awatar użytkownika
gosc

Postautor: monter >   24 lut 2018, 9:21

gosc pisze:
KGT pisze:Słyszałem, że może się odkształcać rama okna przez to. Jakieś nadmierne obciążenie czy coś.

słyszałeś "że może, ale puki co nikomu się nie odkształcił. Zresztą jest na to aż 7 lat gwarancji .Jednak dla takich jak ty jest do wyboru słupek stały, a co ciekawsze to okno pixel ze słupkiem stałym jest tańsze niż z ruchomym .
Tak czy inaczej okno pixel ma mega nowoczesny design co mi się podoba najbardziej .

Jak nie 'ktury" to "puki' , proponuję aktywnemu doradcy zajrzeć do słownika ortograficznego . Słupek stały jest znacznie lepszy , każdy montażysta to potwierdzi.
Awatar użytkownika
monter

Postautor: gosc >   24 lut 2018, 10:47

Drzwi balkonowe są większe od okien i mają słupki ruchome .Jakoś funkcjonują przez lata bez problemu .Każdy dobry montażysta ci to powie . :lol:
Awatar użytkownika
gosc

Postautor: Pnp >   26 lut 2018, 10:08

Zdecydowanie nie ma się co przejmować czyś takim. Gdyby faktycznie otwierać okno na oścież i trzymać tak otwarte przez wiele godzin, to może mogłoby to jakoś wpłynąć na kształt ramy. Ale jest to mało prawdopodobne ;)
Awatar użytkownika
Pnp

Postautor: Krzysiek80 >   27 lut 2018, 9:20

Słupek ruchomy to świetna sprawa. Mam, sprawdza się i nic się nie dzieje. Okna kupowałem w Budvar Centrum http://www.budvarcentrum.pl/znajdz-salon
Awatar użytkownika
Krzysiek80

Postautor: Gość >   27 lut 2018, 15:57

Krzysiek80 pisze:Słupek ruchomy to świetna sprawa. Mam, sprawdza się i nic się nie dzieje. Okna kupowałem w Budvar Centrum http://www.budvarcentrum.pl/znajdz-salon

No dobrze jest świetny ale o wiele lepszy jest słupek stały. Bardziej USZTYWNIA ramę niż ruchomy.
Awatar użytkownika
Gość

Postautor: gosc >   27 lut 2018, 18:48

Ha Ha Super teoria .To czemu nie sprzedaję się drzwi balkonowych ze słupkiem stałym ? :) Ale jak ktoś chce tak sobie usztywnić balkony to w oknie PIXEL dostanie to taniej niż rozwiązanie ze słupkiem ruchomym .Biorąc pod uwagę uwagi powyżej to prawdziwa okazja cenowa .
Awatar użytkownika
gosc

Postautor: Pnp >   28 lut 2018, 8:05

Gość pisze:No dobrze jest świetny ale o wiele lepszy jest słupek stały. Bardziej USZTYWNIA ramę niż ruchomy.

To by była ważna informacja, gdyby ze słupkiem ruchomym sztywność ramy była niewystarczająca. Ale jeśli okno jest dobrej jakości, a montaż również nie został spartaczony, to nic się nie stanie z ramą pozbawioną stałego słupka.
Awatar użytkownika
Pnp

Postautor: Richat >   19 mar 2018, 10:12

Sztywność ramy to nie jest najważniejszy parametr. Zwłaszcza że jak rozumiem mówimy o standardowych rozmiarach przeszkleń, nie o jakichś monstrach. Wiadomo, że 3-metrowej długości okno z ruchomym słupkiem to przesada, ale zwkłe dwuskrzydłowe okno nie będzie miało z tym żadnego problemu.
Awatar użytkownika
Richat

Postautor: Pnp >   18 kwie 2018, 14:04

Ale zawsze znajdzie się ktoś, kto nowość przedstawi jako zło wcielone (zresztą jaka to nowość, słupki ruchome robi się od lat) które prędzej czy później doprowadzi do zawalenia domu. Ruchomy słupek jest coraz bardziej popularny nie bez powodu i nie ma o co tu się kłócić. Rynek zweryfikował.
Awatar użytkownika
Pnp

Postautor: gosc >   18 kwie 2018, 17:46

Tylko ruchomy słupek innego sobie nie wyobrażam .
Awatar użytkownika
gosc

Postautor: Gość >   20 kwie 2018, 7:59

gosc pisze:Tylko ruchomy słupek innego sobie nie wyobrażam .

Czy to prawda że okna o grubości ramy 70 mm nie spełniają już norm termicznych i są powoli zastępowane grubszymi , bardziej energooszczędnymi?
Awatar użytkownika
Gość

Postautor: Maiki >   21 kwie 2018, 9:46

Nieprawda .Liczy się Uw jakie osiąga okno i musi mieć 1,1 lub lepszy .
Awatar użytkownika
Maiki

Postautor: marquiz >   28 maja 2018, 12:51

Najpierw, że słupki ruchome odkształcają a potem, że coraz grubsze okna. W przypadku Izolacji cieplnej ważna jest ilość komór (i tu też ważna jest grubość, ale chodzi o komory, nie o okno ogółem!) no i UW.
Awatar użytkownika
marquiz

Postautor: Victor >   28 maja 2018, 14:37

Dokładnie...gdyby grubość okien miała taki wpływ to nikt by się nie bawił nawet w projektowanie i nie wydawał kupy kasy na produkcję cieńszych okien...W końcu wszystko to jest podparte badaniami zawsze jakimiś... W wspomnianym Oknoplaście mają np. okna grubości nawet 70 mm, a mają termoizolazję na dość przyzwoitym poziomie, bo UW=0,8
Awatar użytkownika
Victor

Postautor: Krzysiek >   18 cze 2018, 12:18

Zgodzę się z przedmówcą, tym bardziej, że sam mam okna z Oknoplastu. Mieszkam na dość "wietrznym" osiedlu - domki ułożone w taki sposób, że robi się mnóstwo przeciągów pomiędzy nimi. Po zakupie Pixel problemu już nie ma, termoizolacja dała radę.
Awatar użytkownika
Krzysiek

Postautor: Gość >   19 cze 2018, 14:02

Krzysiek pisze:Zgodzę się z przedmówcą, tym bardziej, że sam mam okna z Oknoplastu. Mieszkam na dość "wietrznym" osiedlu - domki ułożone w taki sposób, że robi się mnóstwo przeciągów pomiędzy nimi. Po zakupie Pixel problemu już nie ma, termoizolacja dała radę.

"Termoizolacja dała radę" - rozjaśnię to chyba, bo termoizolacja Pixel nie tylko "daje radę". Akurat jeśli chodzi o Oknoplast, to posiadają oni wysoce energooszczędne okna. Minimum, jakie powinny dziś spełniać firmy, to Uw=1,1. Wspomniani twórcy posiadają za to Uw=0,8, czyli dość ponad normę. :)
Awatar użytkownika
Gość

PoprzedniaNastępna

Wróć do Jakie okna PCV kupić? Jakie okna PCV wybrać?

• Powiązane tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post