Jakiej firmy okna

Kupiłeś okna PCV od producenta i chciałbyś wyrazić na jego temat opinie? Jesteś zadowolony i chciałbyś podzielić się swoimi spostrzeżeniami? A może chciałbyś ostrzec innych przed nierzetelną firmą? Zapraszamy.

Jakiej firmy okna

Postautor: Jasen4 >   15 kwie 2019, 7:08

Szykuje się do remontu i potrzebuje opinii do jakiej firmy warto się zwrócić?
Awatar użytkownika
Jasen4
Początkujący Okniarz

Re: Jakiej firmy okna

Postautor: Amadeusz >   15 kwie 2019, 11:44

Też stałem przed podobnym dylematem ale w koncu zamówiłem okna vetrexu z Bimm i koniec koncow jestem zadowolony
Awatar użytkownika
Amadeusz

Postautor: oskarro70 >   17 kwie 2019, 12:23

Amadeusz pisze:Też stałem przed podobnym dylematem ale w koncu zamówiłem okna vetrexu z Bimm i koniec koncow jestem zadowolony

Mam w domu okna od nich i też mogę polecić. Brałem od razu z montażem i nie mam zastrzeżeń, bo solidnie wykonali swoją robotę ;)
Awatar użytkownika
oskarro70

Postautor: Jasen4 >   23 kwie 2019, 7:25

oskarro70 pisze:
Amadeusz pisze:Też stałem przed podobnym dylematem ale w koncu zamówiłem okna vetrexu z Bimm i koniec koncow jestem zadowolony

Mam w domu okna od nich i też mogę polecić. Brałem od razu z montażem i nie mam zastrzeżeń, bo solidnie wykonali swoją robotę ;)

Zadzwoniłem do nich i powiedzialem jakie mam oczekiwania. Fajnie, bo podeslali mi kilka ofert i teraz zastanawiamy sie z zona nad kolorem ram;) Dzięki koledzy, na to forum zawsze mozna liczyc. Dam znac jak bylo po montazu! Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Jasen4
Początkujący Okniarz

Postautor: gosc >   23 kwie 2019, 7:43

Ha Ha HA :) :):) autoreklama nie hańbi :D
Awatar użytkownika
gosc

Postautor: Jasen4 >   25 kwie 2019, 9:26

Sprawa załatwiona, decyzja podjęta, a montaż umówiony. Temat zamykam. Dzieki chłopaki za pomoc i trollom internetowym też podziękuję ;)
Awatar użytkownika
Jasen4
Początkujący Okniarz

Postautor: Gość >   29 cze 2019, 9:19

Absolutnie nie polecam Bimm-u z Grodziska Maz. Uważajcie na tę firmę. Podpisuje się pod negatywnymi opiniami zamieszczonymi na tym forum.
Awatar użytkownika
Gość

Postautor: radekkmasto >   29 cze 2019, 22:24

U mnie doskonale sprawdzają się Drutexy,a konkretniej ich model PCV. Zero problemów zarówno jeżeli chodzi o szczelność samych okien jak i jakość wykonania. Znajomi mieli, więc kupiłem i ja. To był idealny wybór.
Awatar użytkownika
radekkmasto

Postautor: Grażyna >   15 lip 2019, 10:02

Witam, brałam okna od firmy MADES Z Grudziądza, solidna stolarka, obsługa od pomiaru do montażu. Wszystko poszło sprawnie
Awatar użytkownika
Grażyna

Postautor: Wojtek >   31 lip 2019, 5:04

Oprócz wyboru okien, równie ważny jest ciepły i fachowy montaż. Nawet najlepsze okno będzie niewiele warte przy złym montażu, bo będzie wiało, ściana pod parapetem przemarznie, pianka nasiąknie wilgocią. Dużo firm niestety oszczędza na kosztach i zakłada po "staremu" czyli tylko na piankę montażową.
Awatar użytkownika
Wojtek

Postautor: piotr9489 >   14 sie 2019, 11:46

To prawda, że nawet najcieplejsze okno, które będzie źle zamontowane, może wręcz powodować straty ciepła i dyskomfort w pomieszczeniach. Dlatego warto skorzystać z usług firm, które nie tylko sprzedają energooszczędną stolarkę, ale też są w stanie zapewnić doświadczoną ekipę montażową i dać gwarancję na całość zlecenia. Ja mogę polecić firmę Mielczarek ze Zduńskiej Woli, mają naprawdę bardzo przyjazne podejście do klienta, wszystko tłumaczą i zapewniają doświadczonych montażystów. Okna są bardzo wysokiej jakości, wykonane z dbałością o detal, a przede wszystkim na przebadanych profilach Schuco, więc można mieć pewność że będą działać bezawaryjnie.
Awatar użytkownika
piotr9489
Bywalec

Postautor: Woodworks >   30 sie 2019, 8:37

Polecam na pewno nie kierować się ceną okien ale innymi czynnikami takimi jak
wykonaniem okien
opinią firmy
rodzajem montażu ( dobrze zdecydować się na pewno na cieply montaż okien)
jak również profilem okiennym.

Dobre okna to o wiele wieksze oszczędności na ogrzewaniu.
https://woodworks-studio.pl/
Wood Works Studio
ul. Kantorowicka 48
31-763 Kraków
NIP: 9451607766
tel: +48 530 314 530
email: kontakt @ woodworks-studio.pl
Awatar użytkownika
Woodworks
Początkujący Okniarz

Postautor: Grzesiek >   25 cze 2020, 12:17

wybierając okna sprawdzić trzeba kilka rzeczy. najważniejsze to oczywiście Uw czyli współczynnik przenikania ciepła. Ale oprócz tego czy okna izoluje od hałasu (Rw), deszczu i wiatru, czy i ile przepuszcza światła i ciepła g i L. Poza tym trzeba zapytać o wzmocnienia, liczbę komór w ramach i skrzydałach, uszczelki. A na koniec o dobry montaż, bo bez niego najlepsze okna się nie sprawdzą.
Z własnego doświadczenia - my kupiliśmy MS evolution od MS OKNA i jesteśmy zadowoleni. Ciepło, sucho, okucia działają bez zarzutu, a montażem zajął się ich partner, który wie jak to robić.
Awatar użytkownika
Grzesiek

Postautor: Hubertt >   30 cze 2020, 12:20

Jasen4 pisze:Szykuje się do remontu i potrzebuje opinii do jakiej firmy warto się zwrócić?

Na rynku jest bardzo wiele typow okien, jednak w ostatnim czasie wybierane są najczęsciej okna pcv. Które sam również polecam. Jeśli chodzi o własciwości to okna pcv mają podobne właściwości co do okien drewnianych, jednoczesnie ich cena jest o wiele niższa niż drewna. Dostępne sa w wielu kolorach, tak wiec nie jest problemem dopasowanie ich do elewacji domu. Najważniejsze parametry, na jakie powinieneś zwrócić uwagę to:
sposób otwierania okna,
wielkość okna,
materiał z którego skrzydło okienne zostało wykonane (drewno czy plastik),
ilości komór,
izolacja termiczna.

Cena ma znaczenie, ale nie powinna być ona jedynym wyznacznikiem tego,czy zdecydujesz się na firmę czy nie. Ze swojej strony polecam okna od firmy Kapica https://www.kapica.pl/
Awatar użytkownika
Hubertt
Bywalec

Postautor: Romek >   13 wrz 2020, 11:41

Okien jest naprawdę sporo do wyboru, tzn. mam na myśli ich producentów. Ja kupując wszystkie okna do mojego domu długo się zastanawiałem: wiecie, opcja topowa, mniej topowa, jak to ugryźć itd. Myślę, że wybierając firmę Budvar podjąłem świetną decyzję, której nie będę żałował.
Awatar użytkownika
Romek

Postautor: Sławomir84 >   25 wrz 2020, 12:38

Ja ze swojej strony mogę polecić firmę Marsel z Goleniowa pod Szczecinem. W swojej ofercie mają bardzo trwałe i ciepłe okna na systemach PVC i aluminiowych firmy Schuco. Na ich stronie można poczytać więcej o tych rozwiązaniach. Jeśli mieszkacie w tym rejonie, to na pewno warto ich odwiedzić, bo mają bardzo fajnych i rzeczowych doradców. Można też popatrzeć na ich realizacje, mają bardzo bogate doświadczenie http://www.marsel.com.pl/index.php?system_cms=7&jezyk=pl.
Awatar użytkownika
Sławomir84
Bywalec

Postautor: olek12 >   28 wrz 2020, 12:59

Najlepszą radą jaką usłyszałem odnośnie wybierania firmy do remontów itd. jest to, żeby popytać znajomych i rodzinę u kogo zamawiali i dobrze poobserwować jak to się u nich sprawuje. Szczególnie jak ktoś ma okna po latach a nie kilka miesięcy. U mnie była taka sytuacja, że rodzicom szukałem firmy, żeby wymienić stare okna na nówki. Wybraliśmy w końcu Budvar i z perspektywy czasu to najlepsza decyzja. Chłopaki przyjechali, pomierzyli, a jakiś czas później zamontowali solidne okna. Szybko, sprawnie i dokladnie.
Awatar użytkownika
olek12
Początkujący Okniarz

Postautor: nocuń >   07 gru 2020, 20:30

Ja mam z Oknoplast, salon partnerski tego producenta mam dwie ulice dalej od domu, ale nie dlatego wybrałem Oknoplast. Słyszałem dużo dobrych opinii i dlatego.
Awatar użytkownika
nocuń

Postautor: mariusz3365 >   13 sty 2021, 12:42

Myślę, że warto postawić na markowe okna i wysoką jakość, bo w końcu mają nam posłużyć przez lata. Dużo dobrego słyszałem o oknach Schuco. Mają solidną konstrukcję i są produkowane z wysokiej jakości materiałów, dlatego zachowują parametry na długo. Bardzo dobre i ciepłe okna w tych systemach produkuje np. firma Jezierski – są już długo na rynku i mają dużo salonów sprzedaży na terenie całego kraju, więc łatwo ich znaleźć.
Awatar użytkownika
mariusz3365
Bywalec

Postautor: hakiel >   15 lut 2021, 10:22

Dużo osób poleca okna z oknoplast więc chyba faktycznie warto. Ich oferta mi się spodobała cenowo też w moim budżecie się mieści. Myślałam, że będzie drożej, a tu miłe zaskoczenie.
Awatar użytkownika
hakiel

Następna

Wróć do Firmy produkujące okna PCV

• Powiązane tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post