DRUTEX czy OKNOPLAST

Na tym forum można porównywać ze sobą wielu producentów okien pcv i drewnianych.

DRUTEX czy OKNOPLAST

Postautor: lala >   04 lip 2012, 19:23

Co sądzicie .Okna podobne jakościowy myślę że też .Zapraszam do rozmowy
Awatar użytkownika
lala

Re: DRUTEX czy OKNOPLAST

Postautor: Tomek Wojtuń >   11 lip 2012, 17:14

Jestem posiadaczem okien Oknoplastu - modelu Koncept - mam je od dwóch lat i polecam każdemu - są szczelne i precyzyjnie wykonane, mają też klasyczny wygląd. Poleciłem bliskim, którzy kupili wyższy model - Platinum, bodajże Revolution i do tego drwi tarasowe, które, jak wiadomo są inaczej (czytaj bardziej) eksploatowane. Nie słyszałem złej opinii, a goście chwalą za fajne wzornictwo
Z oknami Drutexu nie miałem do czynienia.

Pozdrawiam
Tomek Wojtuń - Ruda Śląska
Awatar użytkownika
Tomek Wojtuń
Początkujący Okniarz

Postautor: gosc >   16 lip 2012, 12:27

Tomek Wojtuń pisze:Jestem posiadaczem okien Oknoplastu - modelu Koncept - mam je od dwóch lat i polecam każdemu - są szczelne i precyzyjnie wykonane, mają też klasyczny wygląd. Poleciłem bliskim, którzy kupili wyższy model - Platinum, bodajże Revolution i do tego drwi tarasowe, które, jak wiadomo są inaczej (czytaj bardziej) eksploatowane. Nie słyszałem złej opinii, a goście chwalą za fajne wzornictwo
Z oknami Drutexu nie miałem do czynienia.

Pozdrawiam
Tomek Wojtuń - Ruda Śląska

gratuluję wytrwałości , że po 2 latach od zamontowania okien w dalszym ciągu odwiedzasz takie fora i niby tylko polecasz. Czyżby marketing szeptany ...??? nie słyszał złej opini bo nosisz klapki na oczach
Awatar użytkownika
gosc

Postautor: Handlowiec >   22 lis 2012, 10:25

Jestem PH reprezentującym producenta stolarki drewnianej.
Jako uzupełnienie oferty mamy też okna plastikowe.
Biorąc pod uwagę prestiż naszych okien drewnianych
-produkt PCW nie mógł być "taki sobie" więc...
Tylko profile okienne klasy A
Polecam VEKA - uznany w całej europie za lidera jakości.
Więc porównanie: DRUTEX czy OKNOPLAST
to jak: maluch czy mercedes
Nie masz na merca to kupisz malucha.
Ale pamiętaj przysłowie "co tanie to drogie"
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Handlowiec

Postautor: gość >   07 sty 2013, 20:24

Absolutna nowość na rynku okien PCW w Polsce !!!!!!

http://www.oknonet.pl/okna/typy_okien/news,19501.html
Awatar użytkownika
gość

Postautor: Technix >   08 sty 2013, 8:43

Trochę dziwna ta rozmowa. Tak jak już ktoś nadmienił, Drutex i Oknoplast to dwie różne firmy. O jakości ciężko mi się wypowiedzieć, bo z produktami tej pierwszej nie miałem do czynienia. Ale już porównanie cen pokazuje, że coś te dwie firmy różni.
Awatar użytkownika
Technix
Bywalec

Postautor: widewiev >   04 lut 2013, 15:24

gość pisze:Absolutna nowość na rynku okien PCW w Polsce !!!!!!

http://www.oknonet.pl/okna/typy_okien/news,19501.html

Trochę inne spojrzenie na temat, bardzo odważne btw:
http://oknotest.pl/artykuly-tematyczne/ ... om-rodzica
Awatar użytkownika
widewiev
Bywalec

Postautor: miruśha >   29 mar 2013, 15:59

Ja mam u siebie okna Drutexu - tak więc o tej drugiej marce nie mogę sie wypowiedzieć;) Ale z Drutexu jestem zadowolony, drugi rok się ładnie trzymają, nie odpryskują, nie ma przeciągów, są szczelne - a do tego cena jak wiecie...konkurencyjna ;) Mnie montowała firma z Krakowa, Style Line się chyba nazywali, zajmują się montażem wyłącznie drutexu wiec ich podpytałem, jak się to u klientów sprawdza - nie spotykają się z reklamacjami więc chyba nie jestem jedynym, zadowolonym wyjątkiem:)
Awatar użytkownika
miruśha

Postautor: Paweł >   14 kwie 2013, 15:38

Ja polecam firmę Styleline. Montują okna Drutexu, z których jestem zadowolony. Są autoryzowanym przedstawicielem tej firmy i dobrze robią :)
Awatar użytkownika
Paweł

Postautor: Gość >   14 kwie 2013, 19:17

Może coś bliżej, co to za firma, jakie profile sprzedają, skąd są? Wygląda to na nie do końca udaną reklamę.
Awatar użytkownika
Gość

Postautor: Paweł >   15 kwie 2013, 13:14

Sorki, tamten wpis faktycznie wygląda jak reklama. To autoryzowany przedstawiciel drutexu. Są z krakowa ale na stronie piszą, że działają w całej Polsce. U mnie montowali drewniane okna plus zakładali mi jeszcze rolety (8 okien w sumie). Jak patrzyłem na stronę, to jeszcze mają okna aluminiowe i pcv. Ogólnie zrobili to naprawdę dobrze i same okna są całkiem przyjemne.
Awatar użytkownika
Paweł

Postautor: Rephlex >   16 kwie 2013, 13:25

Nadal jest to formą reklamy, co zresztą jest dobre, bo przynajmniej ludzie dzielą się poleceniami. Cena nie jest natomiast żadną przesłanką, bo w wielu przypadkach rzeczywiście drutex jest tańszy, ale oknoplast idzie w jakość, co niestety odbija się na cenie. Wszystko zależy jakie są potrzeby i jakie efekty chce się finalnie uzyskać. Są przypadki, gdzie nie wybrałbym ani jednego ani drugiego. Każdy przypadek, jak dom - inny.
Awatar użytkownika
Rephlex
Bywalec

Postautor: Pałac Kultury >   21 kwie 2013, 19:49

Nie zgodzę się, w wielu przypadkach okna drutex są w tej samej cenie co oknoplast. Nie wiem dlaczego lansuje się taki wizerunek, że drutex jest tańszy, bo często różnica jest mała lub nie ma jej w ogóle. Odnośnie jakości to już ocena każdego użytkownika i czytania dokumentacji, certyfikatów itd.
Awatar użytkownika
Pałac Kultury

Postautor: Rephlex >   27 kwie 2013, 18:15

Pałac Kultury pisze:Nie zgodzę się, w wielu przypadkach okna drutex są w tej samej cenie co oknoplast. Nie wiem dlaczego lansuje się taki wizerunek, że drutex jest tańszy, bo często różnica jest mała lub nie ma jej w ogóle. Odnośnie jakości to już ocena każdego użytkownika i czytania dokumentacji, certyfikatów itd.

Cena jest kwestią względną, bo zależy od dealera, od specyfikacji, od ceny montażu. Może być tak, że jakis duży dealer da oknoplast w takiej samej cenie jak drutex, bo się z nim dogadasz. A nawet jeżeli drożej to ile 5 - 10 %. To nie są jakieś drakońskie różnice nawet przy dużych zleceniach, bo zawsze można negocjować coś ekstra.
Awatar użytkownika
Rephlex
Bywalec

Postautor: oknotest.pl >   28 kwie 2013, 7:41

Jojo pisze:Znalazłem na tym samym forum świeże badania z 17 kwietnia 2013

Hm...świeże? Raport z badań nosi datę 08.11.2010. Ktoś długo ( i niepotrzebnie) wpadał w ten szok. :D :D :D
Awatar użytkownika
oknotest.pl
Bywalec

Postautor: machujki >   30 kwie 2013, 22:10

hahaha, mnie na studiach uczono - reklama ma dwie funkcje: informacyjna i perswazyjna :D dzielenie sie informacjami i doswiadczzeniami to chyba nic złego :) Jak szukacie weryfikacji poleconej firmy to zawszem można zajrzeć w rekomendacje i realizacje, z tego co widzę to drutesstyleline akurat mają galerię na stronie

Ale do rzeczy - ja też mam drutexy, choć długo sie zastanawialem nad producentem, i w koncu nie żałuję. Troche gotowki zostało w kieszeni, a okna służą naprawde fajnie, kolor nie odpryskuje, są szczelne...
Awatar użytkownika
machujki

Postautor: JACHU >   30 kwie 2013, 22:47

Jak widać gotówki Ci zostało z całą pewnością .I jesteś szcęśliwy .Brawo :lol: Buduj dalej z najtańszych materiałów :lol: Podobno styropianowe docieplenie o grubości 2 cm jest teraz w promocji :D Budujesz dom na sprzedaż :? ?Miało być tanio no i jest .
Awatar użytkownika
JACHU

Postautor: dambar >   15 cze 2013, 23:55

no coz okna z krakowa sa jednak drozsze.
Awatar użytkownika
dambar

Postautor: widewiev >   16 cze 2013, 13:55

dambar pisze:no coz okna z krakowa sa jednak drozsze.

Tylko jakie to ma znaczenie dla tematu ? Brzmi trochę jakby jedna i druga firma sprzedawały ten sam produkt i można je cenowo porównywać, a to nie prawda. Drutex może jest tańszy, ale w innej półce. Tak samo mozna powiedzieć, że Rehau jest najdroższy. Jakieś badania dowiodły, że cena ma znaczenie dla zakupów do kilkuset złotych, przy większych mało kto zwraca na nią uwagę, bardziej pilnując jakości i to jakość powinna być wiodącym argumentem. Z drugiej strony nic dziwnego, że w Polsce nadal cena jest tak istotna. Taka specyfika handlu w Polsce.
Awatar użytkownika
widewiev
Bywalec

Następna

Wróć do Porównanie producentów

• Powiązane tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post