Akustyja vs. energoszczędność

Tutaj możemy zadać takie pytania: Jakie okna pcv wybrać? Jakie okna pcv kupić? Ogólne dyskusje na temat wyboru okien pcv do domu lub mieszkania i nie tylko. Doradztwo na temat producentów okien pcv i profili okiennych.

Akustyja vs. energoszczędność

Postautor: Trebor >   11 lut 2013, 15:02

Jestem na etapie wyboru producenta okien. Na czytanych forach przewija się dyskusja odnosząca się do wsp. U okna. Zgadzam się, że jest to kluczowy parametr aczkolwiek ważnym dla mnie parametrem też jest izolacyjnośc akustyczna. Zorientowałem się, ze niestety te dwa parametry sa rozbieżne i im okno cichsze np 39 dB to U wynosi ok 1,4 W/m2*K kiedy zaś uzyskuję U<0,9 to izolacyiność akustyczna spada do 30-31 dB. Proszę o propozycje ze wskazaniem na produkty dla których jednocześnie możliwe jest uzyskanie jak najl;epszego parametru izolacyjności akustycznej i energooszczędności. Najlepiej ze wskazaniem odpowiednich danych i ich źródła.
Awatar użytkownika
Trebor
 

Re: Akustyja vs. energoszczędność

Postautor: myarka >   21 lut 2013, 21:11

Nie sa to najważniejsze parametry, ale skoro chcesz iść w akustykę (30+dB) to jest już dobry wynik.
Winergetic Oknoplastu uw=0,8 przy 33dB impendancji akustycznej
V90 Vetrexu uw=0,89 przy 33dB impendancji
Drutex Iglo Energy uw=0,79 przy 32-35 impendancji

Tak naprawdę wszystkie, które gdzieś przy granicy pasywności się obracają mają izolacje akustyczną na poziomie 33 dB. Specjalnie pokazałem Ci 3 powiedzmy najpopularniejsze okna, bo nie ma opcji żebyś zdecydował. Dodatki, pakiety szybowe, cena jakieś bonusy. Najlepiej bij prosto do przedstawicieli, z zapytaniem ofertowym. Po wycenie będziesz się mógł zastanawiać. Sprawdż jeszcze Jezierskiego i MsOkna.
Awatar użytkownika
myarka
Bywalec
 
Posty: 40
Rejestracja: 26 lis 2012, 10:46

Re: Akustyja vs. energoszczędność

Postautor: Tirex >   30 lis 2013, 13:19

zasadniczo biorąc pod uwagę, jak konstruowane są okna pasywne, z czego wynika ich zdolność trzymania temperatury, zapewniają szczelność etc. mają siła rzeczy lepsze parametry akustyczne. Obojętnie, które formy stronę odwiedzisz i sprawdzisz wszystkie współczynniki okien pasywnych wyjdzie, ze również w kwestii akustyki tj. odizolowania od dźwięków sa lepsze od okien"zwyczajnych"
Awatar użytkownika
Tirex
 

Re: Akustyja vs. energoszczędność

Postautor: oknotest.pl >   30 lis 2013, 23:15

Tirex pisze:zasadniczo biorąc pod uwagę, jak konstruowane są okna pasywne, z czego wynika ich zdolność trzymania temperatury, zapewniają szczelność etc. mają siła rzeczy lepsze parametry akustyczne. Obojętnie, które formy stronę odwiedzisz i sprawdzisz wszystkie współczynniki okien pasywnych wyjdzie, ze również w kwestii akustyki tj. odizolowania od dźwięków sa lepsze od okien"zwyczajnych"


A może kilka adresów tych stron gdzie są te "okna pasywne" o "lepszych parametrach akustycznych", bo jakoś nie wierzę. Oczywiście stron na których znajdują się wyniki badań akustycznych, a nie bajania właścicieli strony :lol:
Awatar użytkownika
oknotest.pl
Bywalec
 
Posty: 44
Rejestracja: 11 maja 2012, 20:24

Re: Akustyja vs. energoszczędność

Postautor: Kordian >   30 mar 2015, 21:04

Radzę poczytać na jakimś forum budowlano-remontowym. Może być Dom.pl, Murator. Tam jest sporo wypowiedzi, cos Ci się może rozjaśni.
Awatar użytkownika
Kordian
Początkujący Okniarz
 
Posty: 5
Rejestracja: 30 mar 2015, 18:55


Wróć do Jakie okna PCV kupić? Jakie okna PCV wybrać?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość