abe okna kielce opinia

Kupiłeś okna PCV od producenta i chciałbyś wyrazić na jego temat opinie? Jesteś zadowolony i chciałbyś podzielić się swoimi spostrzeżeniami? A może chciałbyś ostrzec innych przed nierzetelną firmą? Zapraszamy.

abe okna kielce opinia

Postautor: wit >   30 sie 2012, 16:26

Witam
Chciałbym wszystkich przestrzec przed kupnem okien w firmie ABE Andrzej Bednarczyk ul. Wspólna 6 Kielce.
Umowa mówi o trzech tygodniach od zamówienia do montażu okien. Po czterech tygodniach zadzwoniłem i usłyszałem, że opóźniona jest dostawa tzw. ciepłych ramek lecz zapewniono mnie, że dotrą w ciągu kilku dni. Po pięciu tygodniach nadal nikt do mnie nie zadzwonił. Następny telefon i usłyszałem, że muszę przyjechać dopłacić resztę pieniędzy w sobotę to w poniedziałek rano będzie montaż. Dopłaciłem w sobotę całą sumę, w poniedziałek o 10 dzwonię co z montażem- odpowiedź już okna jadą. O 15 dzwonię okna dojechały nie do mnie lecz do firmy i jest problem - z 3 okien jedno jest potłuczone, drugie ma zły wymiar. Zapewniono mnie, że do czwartku będą zamontowane wszystkie. Poprosiłem o montaż jedynego dobrego w tym samym dniu lecz sprzedający stwierdził, że dzisiaj nie ma montażysty (dziwne bo na dzisiaj miał być u mnie montaż), ale jutro o 7.00 będzie montaż tego jednego. Wtorek 8.00 przyjechali montażyści. Okno jest ale brak parapetu. Montaż 2 godz. okno ma 3 wyraźne ślady zadrapania na wewnętrznej stronie. Po rozszczelnieniu nie dało się go zamknąć. Zadzwoniłem do firmy obiecano mi montaż pozostałych w czwartek. Dziś jest czwartek. O godz. 13 dzwonię - odpowiedź okna są już w Jędrzejowie, lada moment będą u mnie. Godzina 17 dzwonię - okazuje się, że jeszcze nie dojechały (50 kilometrów). Reasumując nie mam pieniędzy, mam jedno okno niepełnowartościowe, straciłem 2 dniówki czekając w domu na montaż, rachunek za ciągłe telefony do firmy, zszarpane nerwy i bałagan w domu.
NIE POLECAM!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
wit
 

Re: abe okna kielce opinia

Postautor: abe >   14 lis 2012, 21:53

Pozwolę sobie przedstawić FAKTY.
1. Po pierwsze – w umowie nie podana data 3 tygodni
Termin wykonania okien 3 lub 4 tygodnie przekazałem ustnie jako przybliżony ze względu na nietypowość okien (okleina drewnopodobna wewnątrz okna oraz kolorowa ciepła ramka)
Przy zamówieniu nie było mowy o pilnych terminach.
2. Jeżeli się nie mylę to w 4 tygodniu klient zadzwonił, ze potrzebuje jak najszybciej okien, ponieważ wyjeżdża, dlatego interweniowałem u producenta, który właściwie, czekał tylko na dostawę z Niemiec na kolorową ciepłą ramkę . Ustalona została dostawa okien na najbliższy poniedziałek i jeśli przywiozą do południa, to postaramy się zamontować w tym samym dniu. Okna dojechały po 15 w dodatku okazało się, że brakuje 1-go okna, ponieważ przy załadunku pękła szyba o czym zawiadomiłem klienta. Nie mogliśmy montować o godz 17, ponieważ montażyści pojechali do innej pracy, dlatego ustaliliśmy montaż okna przywiezionego na wtorek rano ok 7-8 godz (montażyści dojeżdżają 40 km do Kielc).
Przyjechali na godz 8 i zamontowali okno. Brakujące okno producent zobowiązał się dowieźć na czwartek i tak się stało. W piątek okna zostały zamontowane.
3. Wyrażam ubolewanie z powodu opóźnienia montażu okien, przede wszystkim współczuję klientowi, który wyjątkowo emocjonalnie przeżywał te chwile, ale pracują tylko ludzie i takie sytuacje się zdarzają . W tym wszystkim proszę zwrócić na sytuację, że nietypowe okno w którym pękła szyba zostało dorobione i dowiezione 500 km w trzy dni, ile jest takich firm? (z pewnością firma aby tak szybko zadziałać poniosła dodatkowe koszta) . Dobra firma to nie tylko taka która potrafi w terminie dostarczyć towar, ale i szybko załatwić reklamację.
4. Szkoda, że od pewnego momentu nie miałem możliwości rozmawiać z klientem, bo nasze rozmowy telefoniczne sprowadzały się do monologów prowadzonych przez klienta podniesionym tonem wyrażającym groźby jak bardzo może mi zaszkodzić, a gdy próbowałem wyjaśnić, to odkładał słuchawkę.
O usterkach okna dowiedziałem się z internetu, oczywiście złożyłem reklamację i została ona załatwiona. Myślę, że szybciej bym załatwił tę reklamację, gdybym dowiedział się bezpośrednio od klienta.
Gdy ludzie chcą ze sobą rozmawiać, to łatwiej się im dogadać.
Andrzej Bednarczyk
Awatar użytkownika
abe
Początkujący Okniarz
 
Posty: 1
Rejestracja: 10 wrz 2012, 17:16

Re: abe okna kielce opinia

Postautor: kmita >   06 gru 2012, 15:01

Firma Andrzeja Bednarczyka bardzo solidna,wybór okien bardzo duży.Sam szef to uznana marka.Chciałbym zawsze mieć do czynienia z takimi ludżmi.Zawsze doradzi,pomoże.Mało jest takich ludzi jak p.Andrzej.Poleciłbym go wszystkim którzy będą wymieniać okna,napewno można będzie liczyć na terminowość i jakość wykonania.
Awatar użytkownika
kmita
 

Re: abe okna kielce opinia

Postautor: Ania >   25 mar 2014, 9:05

Ja polecam firmę Dekor na Olszewskiego - jeżeli jest jakiś problem to od razu dzwonią a na drzwi wejściowe czeka się tylko tydzień! :)
Awatar użytkownika
Ania
 

Re: abe okna kielce opinia

Postautor: fotus >   09 sie 2018, 20:45

Dekor to totalna pomyłka. Ci ludzie są niepoważni.
Awatar użytkownika
fotus
 


Wróć do Firmy produkujące okna PCV

 


  • Powiązane tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości